Pro závodníky organizátoři připravili několik tratí v různých délkách od “dvoumílovky” až po maraton, tak aby si mohl zazávodit opravdu každý. Svůj závod měli tradičně i cyklisté. „Běhu se jako každý rok zúčastnili výkonnostní sportovci, děti, celé rodiny i veteráni. Z bohaté účasti jsme měli velikou radost. Zaběhat si přišli sportovci z celého regionu, kde působíme. Startovali i členové Kajak klubu Brandýs a také veslařského klubu v Lysé nad Labem. Jsme rádi, že na startu byli zástupci mladší generace i jejich rodičů. Svědčí to nejen o jejich zájmu o sport, ale i o naší organizaci. Měli jsme možnost setkat se i s běžci, kteří sami v nedávné době řešili odchod blízkého člena rodiny. To vše nám dokazuje, že organizovat akce, kde se můžeme potkávat s širokou veřejností a s našimi příznivci a podporovateli má smysl,“ vysvětluje Bohumila Urbanová, ředitelka Domácího hospice Nablízku.

Z večera kouzelných světýlek v MŠ Čtyřlístek
Školku zaplavily dýně. Večer kouzelných světýlek se dětem vydařil

Celkem se Běhu pro hospic zúčastnilo 185 závodníků všech věkových kategorií. Startovné bylo dobrovolné. Jeho zaplacením účastníci přispívali na služby Domácího hospice Nablízku. Podařilo se shromáždit přes 53.000 korun. „Za tuto částku jsme velmi vděční. Plánujeme ji použít na péči o umírající pacienty,” doplňuje Bohumila Urbanová.

Organizátorem běhu je Církev bratrská a Domácí hospic Nablízku se sídlem v Lysé nad Labem působící v okruhu do 30 km. „Tento happening by se nemohl uskutečnit bez podpory našich sponzorů, podporovatelů a také dobrovolníků. Za jejich podporu a pomoc s organizací všem velmi děkujeme,“ dodává ředitelka hospice Nablízku.

Autor: Markéta Chýňavová

Děkujeme za zaslaný příspěvek!