Výzva: Ukliďme si svůj katastr! 

Zdravíme všechny (nejen) Středočechy.

Dobšané, z.s. a jejich součást „Klub zoufalých turistů“ vyzývá za současné katastr(of)ální situace všechny rodinné příslušníky a jednotlivce k akci „Ukliďme si svůj katastr“.

Covidová situace, kdy nemůžeme opustit svůj katastr, umožňuje svým občanům aktivity pouze na katastru svého trvalého bydliště. Pokud chceme tuto dobu využít smysluplně, můžeme při venkovních vycházkách uklidit příkopy příjezdových cest nebo černé skládky, a tak pomoci i svému okolí a přírodě. Věříme, že této aktivitě budou nápomocné i obecní úřady a pomohou při likvidaci nasbíraných odpadů.

S přáním hlavně všem hodně zdraví předseda spolku Dobšané, z.s. Mgr. Oldřich Novotný a za Klub zoufalých turistů Ing. František Malý. 

Nenechala vás tato výzva chladnými? Nebo už jste z vlastní vůle okolí svého bydliště i jinde? Možná podobný jarní úklid nejen u sebe doma absolvujete každý rok, možná začnete právě letos na procházce. Pošlete nám své fotografie úklidu a motivujte další naše čtenáře. Co všechno je možné v přírodě najít a rozhodně tam nepatří? Jsme zvědaví na vaše úlovky na e-mailu olga.vendlova@denik.cz. A děkujeme, že uklízíte!