Nymburský spisovatel Jan Řehounek pečlivě chronologicky sestavil mnohé údaje se vztahem k tomuto výraznému prozaikovi druhé poloviny 20. století. Publikace nese název Biografická data života a díla Bohumila Hrabala a osob a událostí úzce souvisejících 1914 - 2014 ( +10 ). Brožura obsahuje zajímavé informace, které časově sahají od konce 19. století až po současnost. Novinka je doplněna řadou zajímavých fotek z autorova bohatého archivu. K dostání je v nymburském Turistickém informačním centru a Lesním ateliéru Kuba v Kersku.

Jak známo, právě lesní osada Kersko je dnes především známá díky Bohumilu Hrabalovi. Mnozí návštěvníci se zde vydávají po jeho stopách a genius loci Kerska patrně přitahuje další tvůrce a umělce. Jedním z nich je originální keramik a spisovatel Bronislav Kuba. Celou řadu let sbíral a stále sbírá informace vztahující se k životu a dílu nejen zmiňovaného spisovatele, ale i dalších osobností lesního městečka. V minulých letech byly díky jeho zájmu vydány dvě publikace spojené s Bohumilem Hrabalem. Nejprve vyšly Slavnosti sněženek, lidské osudy a odhalená tajemství v Hrabalově Kersku, druhá knížka nese název Slavnosti sněženek, setkání s Bohumilem Hrabalem a jeho dílem. Nyní vychází třetí volné „sněženkové“ pokračování s titulem Slavnosti sněženek - třetí setkání v Hrabalově Kersku.Knížka má tři části: Lidé z filmového světa, Lidé z literárního světa a Lidé z Hrabalova okolí. „Opět jsem se setkal s mnoha zajímavými lidmi, které jsem vyhledal a oslovil. Potěšilo mě, že mě „pustili dál“ a hlavně otevřeli svá srdce,“ uvádí ke své novince Bronislav Kuba. Knížku doprovází kresby a karikatury od různých výtvarníků.

Z pera velkého nymburského patriota Jiřího Černého pochází útlá brožura nazvaná Polabím do Kerska po stopách Bohumila Hrabala. Tento sympatický turistický průvodce je určen všem, kteří se chtějí vydat půvabnou polabskou krajinou po místech nějak spojených se známým spisovatelem. Publikace nabízí dvaatřicet zastavení, nechybí fotky a mapka. Tato novinka bude k dostání v Kulturním a informačním Sadská a v Lesním ateliéru Kuba. Slavnostní prezentace se všechny tři publikace dočkají v sobotu 18. května na 25. ročníku Hrabalova Kerska.