Běh pro hospic se stal již tradiční událostí. Letos organizátoři připravili již pátý ročník. Útočištěm pro běžce byla Církev bratrská v Milovicích, u jejichž areálu byl start pro závodníky a zázemí po doběhnutí. Cesta vedla milovickými lesy a okolím. Běžců, kteří se rozhodli běžet a tím podpořit i hospicovou péči, bylo na sto sedmdesát.

Neoddělitelnou součástí běhu je i příjemná rodinná atmosféra. Zpestřením letošního ročníku byl koncert rockové skupiny Laura a její tygři. Kapela vystoupila na závěr akce a přítomní se díky hudbě po sportovních výkonech odreagovali. „Naše kapela – Laura a její tygři – hraje každý rok dva až čtyři benefiční koncerty. Akce nám dává smysl a podporuje ty nejpotřebnější z nás,” odpovídá na otázku, proč se členové skupiny rozhodli Běh pro hospic podpořit, kapelník a zakladatel této rockové skupiny Karel Šůcha.

Běžci a jejich rodiny se mohli při koncertu občerstvit, ať už sladkým a polévkou od dobrovolníků, nebo také výborným gulášem profesionálního kuchaře Vladimíra Paličky, mj. šéfa menz Univerzity Karlovy. Laura a její tygři i Vladimír Palička přijeli a podpořili akci bez nároku na honorář.

Běhu se dostalo velké podpory z řad osobních dárců, ale i větších sponzorů, kteří přispěli finančně i hmotným darem. „Běh pro hospic se konal za finanční podpory měst Lysá nad Labem a Milovice. Také běžci byli velmi štědří, na naší hospicovou činnost se nám podařilo vybrat přes 61 tisíc korun. Všem patří náš velký dík,“ dodává Bohumila Urbanová, ředitelka Domácího hospice Nablízku.

Domácí hospic Nablízku umožňuje odbornou pomocí a komplexní podporou umírajícím pacientům zůstat v posledních chvílích svého života doma, v obklopení blízkých. Hospicový tým dojíždí do domácností dle potřeby pacienta a je k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu. Zdravotníci pomáhají tlumit fyzické bolesti, ale zastávají i roli psychické podpory.

Autor: Anežka Urbanová, hospic Nablízku

Děkujeme za příspěvek a i vy nám neváhejte posílat ty vaše!