„Oslovila mě kamarádka žijící dlouhodobě v USA, zda bych mohla podpořit její nejlepší přítelkyni, ředitelku sociálních služeb POINT MILOVICE Mgr. Martinu Ozorovskou, sbírkou pro sociálně potřebné rodiny. Jelikož ani mně není osud jiných lhostejný, a když je to v mých silách, tak ráda pomohu, neváhala jsem a pustila se do akce,“ vysvětluje Turay a dodává: „Přes 3 uzavřené Facebookové skupiny jsem se spojila s ženami po svém okolí, zda by se přidaly, a ženy se začaly ozývat tryskovou rychlostí. Měla jsem z toho velkou radost. Postupně jsem si zorganizovala převzetí, uskladnila věci u mě doma a během 14 dnů bylo hotovo. V sobotu s pomocí manžela jsme sbírku naložili a převezli do střediska POINT RODINA (SAS) v Milovicích, kde na nás osobně čekala paní ředitelka Mgr. Martina Ozorovská.“ Pracovnice POINT MILOVICE spolu s dobrovolníky sbírku uskladnili a vzápětí ji začaly rozdávat rodinám, spolupracujícím s POINT RODINA (SAS).

„Jsem nesmírně vděčná paní Lence Turay a všem dalším za tento projev solidarity zvláště v současné době, která není pro nikoho lehká. Děkuji především za všechny potřebné rodiny s dětmi, kterým jsme pomoc zprostředkovaly. A nakonec mé osobní poděkování patří paní Dobromile Vavřínek z USA,“ říká Ozorovská a doplňuje: „Díky Dobro, jsi žena velkého srdce a skvělá kamarádka už od dětství!“

Sociální služby POINT MILOVICE se budou i nadále snažit poskytovat humanitární pomoc potřebným. Zanedlouho také plánují otevřít Potravinovou banku. Více na Facebook POINT MILOVICE.

Autor: Kateřina Kavalírová