S velkou radostí se akce také zúčastnily i děti - uprchlíci z Ukrajiny. Ukrajinská módní návrhářka Natalia Savchenko poskytla nádherné šaty dívkám pro módní přehlídku. V tvůrčích vystoupeních zazářily mladé zpěvačky z pražského studia Mix. Tyto talentované dívky zazpívaly krásné písně v různých jazycích.
Podzimní módní maratón 2022 odstartoval módní přehlídkou s názvem Pestrý a zářivý podzim. Diváci se pokochali neobyčejnou představivosti mladých modelek a modelů a jejich vnímáním barev tohoto ročního období.

Účinkující si sami z vlastního šatníku nakombinovali přehlídkové modely oblečení, včetně doplňků pro tematickou módní přehlídku Držíme krok s módou. Při tvorbě oděvů s třásněmi prokázali rozmanitou a úžasnou originalitu.

V rytmu podzimního waltzu - tak zněl název závěrečné soutěžní módní přehlídky. Účinkující Podzimního módního maratonu ukázali rozmanitost krásného společenského oblečení v barvách podzimu.

„Odpočinuli jsme si na duši. Když zazněly ukrajinské písně, měli jsme pocit, že jsme se na pár minut vrátili domů,“ řekli ukrajinští diváci, kteří přišli podpořit ukrajinské účastnice této akce a zároveň se zapojit do nymburského kulturního života.

Štěstím zářili i oči děvčat s Downovým syndromem, které si velice užili účast v módních přehlídkách. Úsměvy na ústech doprovázely všechny účastníky maratonu, když za svou snahu, výkon, odvahu a talent dostávali diplomy, dárky, medaile, poháry, korunky, sladkosti a plyšové hračky.

Tuto akci podpořilo vedení Nymburského kulturního centra, administrativní a organizační referent NKC Jana Holasová, učitelka nymburské ZŠ Tyršova a dříve jedna z nymburských organizátorek soutěže Dívka Polabí ČR Olga Kalická a vynikající zvukař Zbyněk Pulda.

Speciální poděkování patří šestnáctileté modelce Tereze Benešové z Milovic. Terezka přišla do Továrny na Hvězdičky ve svých 9 letech. Strávila zde sedm let, účastnila se módních přehlídek, sklízela úspěchy v domácích i mezinárodních soutěžích talentu a módy, hrála v dětském divadle a moderovala různé akce. Na Podzimním maratonu módy se Tereza předvedla nejen jako profesionální modelka, ale také jako patronka dětí s Downovým syndromem. Tato milá slečna má totiž výjimečný a vzácný talent: skvěle si rozumí s dětmi se zvláštními potřebami. Není divu, že ihned po maratonu si Tereza vyslechla poděkování od maminek těchto dětí.

Pořadatelem této akce již tradičně je NR Meyer Company, s.r.o. a její vzdělávací a umělecké centrum Továrna na Hvězdičky. Letošní maraton proběhl ve spolupráci s MKC Nymburk, mediální partnerství převzal Nymburský deník.

Za měsíc se všichni rozloučíme s podzimem. Předvánoční období již klepe na dveře. Možná se najdou další ochotní, kteří se přidají ke svěřencům a hostům Továrny na Hvězdičky a zúčastní se zimní dětské soutěžní Vánoční arény.

Autor: Viktora Meyer, organizátorka akce