„V autorčiných námětech lze najít nepřeberné množství různých symbolů, starých vzorů sahajících například někam  do minulosti, do řecké nebo egyptské mytologie, ovšem výtvarnice s odvahou přijímá a originálně zpracovává i další zajímavé impulsy.

Je zřejmé, že náměty přicházejí z období renesance, baroka a dalších období, vlastně sahají až do současnosti. V neposlední řadě se zde objevují i zvířecí motivy, ale opět se zde objevují vzpomínky na dětství, ale i různé alegorie nebo přirovnání. Na plátna se tak dostávají skryté myšlenky a pocity.

Lucernu od Aloise Jiráska uvede v libickém kulturním domě DS Hronov v sobotu 10. února od 18 hodin.
Ochotníci uvedou v Libici nad Cidlinou klasickou Jiráskovu Lucernu

Výstava nese název Neboj!, protože Tereza se nebojí vstupovat na nějaká neprobádaná území malby, experimentuje, takže zde můžeme najít různé příběhy, které tady můžeme objevovat. Volba Terezy Zichové je jasná, hlavně se nebát,“ vysvětlila při vernisáži kurátorka výstavy Kristýna Jirátová.

Zahájení obohatilo vystoupení členů souboru NeoKlasik orchestr pod vedením Václava Dlaska. Výstava bude otevřena do neděle 28. dubna. Navíc se budou ještě konat tři komentované prohlídky, a to za účasti autorky, ta první se koná v sobotu 24. února od 16 hodin.