Festival navíc poprvé zrealizoval filmovou scénu v sále kongresového centra na lázeňské kolonádě, kde promítal filmové tituly s důrazem na jejich hudbu. Mezi tahouny festivalu byla skupina Tros Discotequos, ve které působí Vojta Dyk, Jan Maxián a Jakub Prachař.

Začátek festivalu Soundtrack 2023 v Poděbradech ve čtvrtek 24. srpna 2023.
Obrazem: V Poděbradech začal festival Soundtrack, na Vojtu Dyka se stála fronta

O výjimečný doprovodný program se postaral handpanista Jiří Káš, který po svém sobotním handpan vystoupení v hudební odpočívárně připravil speciální workshop, na kterém bylo možno vyzkoušet jedinečné NEO handpany, které Káš vlastnoručně vyrábí.

Tros Discotequos na poděbradském festivalu Soundtrack.
Sexy trio Dyk, Prachař a Maxián zaplnilo parkoviště pod zámkem. Hlavně fanynkami

Sobotní večer patřil česko-polskému snímku Je třeba zabít Sekala, který byl ověnčen deseti Českými lvy. Film měl v koncertním provedení světovou premiéru a jeho projekci doprovodila Filharmonie Hradec Králové.

Z hudebního večera s písničkářkou a harmonikářkou Sašou Niklíčkovou v letní čítárně Městské knihovny v Nymburce.
Harmonikářka zahrála v letní čítárně a přidala neotřelé komentáře k životu ženy

Honza Ponocný: Alice Nellis in Concert představil hudbu z filmů Mamas & Papas, Perfect Days, Revival, Buko a Andělé všedního dne. Veškerou hudbu doprovodily i ukázky z těchto filmů. Honza Ponocný alias Circus Ponorka vystoupil se svou kapelou a v doprovodu The Deep Blue Sea Orchestra.

Honza Ponocný alias Circus Ponorka a režisérka Alice Nellis. Dva poděbradští rodáci otevřeli v pátek večer hlavní program letošního osmého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.
Na Soundtracku bavili poděbradští rodáci Honza Ponocný a Alice Nellis

Poprvé vystoupila na festivalu Soundtrack skupina Buty. Koncert měl podtitul Filmová jízda! a narážel na legendární road movie, která Radka Pastrňáka a jeho skupinu proslavila. Koncert byl netradiční tím, že všechny skladby, které zazněly, byly doprovázeny videoklipy nebo sestřihy z filmu Jízda.

Václav Neckář na poděbradském festivalu Soundtrack oslavil své životní jubileum.
Video, foto: Legenda zářila. Václav Neckář oslavil na Soundtracku osmdesátiny

Osmdesáté narozeniny na festivalu oslavil zpěvák a herec Václav Neckář. Vystoupil jako tradičně se skupinou Bacily, kterou vede Neckářův bratr Jan.

Z koncertu Ondřeje Havelky and his Malody Makers na festivalu Soundtrack v Poděbradech.
Foto: Soundtrack v Poděbradech zakončil Ondřej Havelka s Melody Makers

Festival v zámecké zahradě uzavřel v neděli 27. srpna odpoledne stylově Ondřej Havelka a jeho Melody Makers s programem Poklad na stříbrném plátně.