Ve dnech 28. a 29. srpna 2021 se sjela k závodu poměrně velká konkurence lodí ve třídách Pirat – 10 lodí, Fireball 6 lodí a Cadet – 9 lodí. Zejména pro lodní třídu Pirat to byl i prestižní závod přidělením statutu republikového poháru a krajského přeboru. Mládežnické lodní třídě Cadet byl na poslední chvíli přidělen taky statut republikového poháru.

Počasí nám však nepřálo. Déšť a nestálý vítr, se přes velké úsilí rozhodčích a pořadatelů, znemožnily uspořádat více rozjížděk. Tím utrpěla především lodní třída Pirat, která nesplnila podmínky pro plné hodnocení závodu pro republikový pohár. Poděbradským se v závodě dařilo – výsledky mluví samy za sebe:

Ve třídě Pirat se poděbradská posádka umístila na třetím místě a současně se stala přeborníkem Středočeského kraje. V krajském přeboru se pak na druhém místě umístila posádka Čermák – Richter ze společenství YC Neratovice a YC Doksy a na třetím místě posádka YC Neratovice Čermák – Siebt.

Na Ostende rozšířili workoutové hřiště a vyzkoušeli ho Sokolové.
OBRAZEM: Sokolové otestovali rozšířené workoutové hřiště. Co zvládli zacvičit?

Ve třídě Fireball byla poděbradská loď třetí s posádkou Ladislav Vomáčko - Jiří Gemperle (společenstvví Poděbrady – Dobřichovice).

Největší radost nám však udělali mladí jachtaři ve třídě Cadet. Na letošním prázdninovém táboře úplně nově sestavené posádky Karbusický Jaroslav – Bulušek Matěj a Svoboda Petr nejml. – Horynová Alexandra obsadily v silné konkurenci 5. a 6. místo a to jen díky začátečnické chybě na startu 3. rozjížďky, jinak zle proháněli závodnickou špičku.

Vlastimil Šindýlek