V sobotu už v prvních dvou disciplínách ukázalo družstvo mladých hasičů z Bludova z Olomouckého kraje letošní skvělou formu a obsadilo první příčku jak ve štafetě 4 x 60 metrů (39,15 s), tak ve štafetě dvojic (46,96 s). V neděli se pokračovalo štafetou CTIF, ve které rovněž zvítězil tým Bludova (68,78 s).

| Video: Youtube

Následoval požární útok CTIF, v němž ale na nejvyšší post dosáhl tým ze Středočeského kraje a velký soupeř bludovských závodníků, Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Písková Lhota. Ten zaběhl svůj druhý pokus ve skvělém čase 38,11 s a v této disciplíně bezkonkurenčně zvítězil.

Poslední disciplínou byl požární útok Plamen. V ní ale nevyhrál nikdo z favoritů, a první místo si odvezl SDH Mniší (21,31 s), závodníci z pořádajícího Moravskoslezského kraje.

| Video: Youtube

Na konečném pořadí družstev ale výsledky požárního útoky vliv neměly, takže třetí místo v celkovém pořadí si odvezl tým z Plzeňského kraje SDH Horní Hradiště (26 bodů), na druhém místě skončil obhájce loňského prvenství SDH Písková Lhota (15 bodů). Mistrem republiky pro rok 2023 ve hře Plamen se stal SDH Bludov (10 bodů), který získal titul naposledy v roce 2021. Celkové výsledky jsou ZDE.

Irena Špačková, mluvčí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska