Dne 11. 9. 2020 jsme, díky dotaci z rozpočtu Střdočeského kraje a finanční podpory obce, mohli v Dymokurech, v kulturním sále ve Svídnici přivítat manželskou a uměleckou dvojici Petru Černockou a Jiřího Pracného. A jejich vystoupení se ukázalo jako skvělá volba. Filmová Saxana okouzlila diváky svým šarmem, vitalitou a vstřícností. Oba vystupující pak byli nejen skvěle profesionálně připraveni, ale především byli milí, srdeční a přátelští. Přestože jsou zvyklí vystupovat před početnějším publikem, dokázali bez problémů navázat kontakt s diváky i v malém, komorním prostředí. Známé písničky s Petrou zpíval celý sál.

Obec, která koncert finančně podpořila, pořádá koncerty obvykle k nějaké významné události, k nějakému výročí. Koncert Petry Černocké a Jiřího Pracného byl v tomto výjimkou – uskutečnil se jen tak, pro radost, pro zlepšení nálady. A věřte, že i s rouškou na tváři a dezinfekcí na rukou nás může potkat milý kulturní zážitek.

Vedle financování této akce je pak důležité i to, že se příprav ujali lidé, kteří jsou ochotni ve svém volném čase dělat něco navíc. A dík jim tedy sál, opravený také za pomoci dotací Kraje a obce Dymokury znovu ožívá, a přináší v dnešní době tolik potřebnou radost a optimismus.

Autor: L. Kubálková