Po velmi dlouhé pauze, kdy se soutěže nesměly pořádat, se všechny závodnice velmi těšily, přibližně 400 závodnic z celé republiky napříč všemi věkovými kategoriemi. Na rozdíl od minulého roku bylo na startovní listině o dost méně skladeb pódiových a to více zase přibylo jednotlivců. Celý blok soutěží je velmi náročný na organizaci, zejména při závodě, kdy bylo nutné dodržovat všechny hygienické předpisy, ale také finančně, jelikož jak všichni víme, aerobik, ale také i gymnastika nepatří mezi sporty, které se objevují v médiích na prvních, ale ani na posledních místech. Jsme tak velmi rádi za přízeň a podporu našeho města Poděbrady.

Na naše město jsme náležitě pyšní a věříme, že i naše závodnice mu dělají dobré jméno na dalších soutěžích, které Český svaz aerobiku pořádá v celé České republice. Poctou bylo, že starosta města pan Jaroslav Červinka se sám na naše děvčata přišel podívat a podpořil je v závodě, některým domácím měl možnost předat i medaile. I my jsme mu jednu zlatou na oplátku udělily. Děkujeme i dalším sponzorům p. Martinu Kadlecovi a firmě Dryumbrella.eu, firmě TNM PRINT s.r.o. a hračkám Opičkov za hračky pro nejmladší kategorii. Velké díky za pomoc při organizaci soutěže patří též všem dobrovolníkům z řad rodičů a starších děvčat z našeho oddílu. Bez této pomoci by tento závod opravdu nemohl být nikdy v takové kvalitě zorganizován. Vážíme si každé pomoci a jsme rádi, že máme kolem sebe takový okruh příznivců.

V soutěži jednotlivců Českomoravský pohár sportovní aerobik do 7 let si svoji první soutěžní skladbu zacvičila na 3.místě Sofie Novotná. V kategorii 8 - 10 let sportovní aerobik si také premiéru užila Karolína Veselá na 5.místě a Julie Vitoušová na 6.místě. Dalším želízkem v ohni byla Bára Hurychová, v kategorii 11 - 13 let na 4. místě. V kategorii 2 až 4 členných týmů si při své premiéře ve velmi povedené sestavě od naší choreografky Nely Vohradské vybojovala děvčata Agáta Novotná a Vanessa Hubalovská. Druhé naše duo Karolína Křižková a Kateřina Děčková na 5. místě.

Další naše závodnice se zúčastnily odpolední části Soutěžního aerobiku master class. V kategorii do 7 let všechny závodnice získávají medaile a cvičení je u českého svazu aerobiku formou "aerobik hrou". Lektorkou této kategorie byla Lenka Tydlitátová. Stejně tak probíhají dětské tréninky a holčičky si postupně zvykají na závodní atmosféru. V této kategorii bylo 11 našich z celkového počtu 21 soutěžících.

Tedy základnu sokolíků máme a jsme za to velmi rádi! Za TJ Sokol Poděbrady v této kategorii soutěžila Sofie Novotná, Tereza Grandischová, Edita Prokšová, Nikol Sedláčková, Denisa Kubátová, Lucie Továrková, Julie a Adina Šmelhausová, Eliška Podhajská, Nia Trinity Starkey a Gabriela Růžková. V kategorii 8 - 10 let potvrdila své výborné výsledky Michaela Pospíšilová a tuto nejvíce obsazenou kategorii 46 závodnic vyhrála. Ve finále si zacvičila i Karolína Veselá, Klaudie Kadlecová a Julie Vitoušová, které jsou v této kategorii jako osmileté nováčci. V kategorii 11 - 13 let byla lektorkou Nela Vohradská. Naše Anna Vaněrková na 9. místě z celkového počtu 43 závodnic. V kategorii 14 - 16 let si ve finálové 15 zacvičila Lucie Janečková a Nikola Dobrkovská. V kategorii 17 - 25 let na 6. místě Alžběta Hujerová, ve finále Barbora Hrodková a Eliška Hněvsová. V nejstarší kategorii nad 26 let jsme bohužel žádnou závodnici neměly. Lektorem nejstarších kategorií byl velmi oblíbený Jaroslav Vobr. Soutěž jsme si jako pořádající moc užili a podle ohlasů i většina závodnic, trenérů i rozhodčích!

Těšíme se na 29.5.2022, kdy v naší nové hale plánujeme hostit finále v pódiových skladbách Bohemia Aerobik Tour, již dvakrát odložené ze známého důvodu. Děkujeme za přízeň.

Monika Sobotková, jednatelka TJ Sokol Poděbrady a ředitelka této soutěže