Zázemí pro tento kreativní salonek poskytla Městská knihovna. Kolektiv knihovny pod vedením jejího ředitele pana Jana Červinky projevil profesionální a srdečný přístup při organizaci této akce. 

Ředitelka ZŠ Tyršova paní Mgr. Soňa Opická osobně podpořila a pochválila snahu ukrajinských účastníků salonku rozvíjet znalosti nejen českého jazyka, ale i českých tradic. 

Ukrajinské děti si připravily a zarecitovaly vánoční básničky v češtině a ukrajinštině. Svěřenci hudební dílny Klavesáček nymburského kreativního a vzdělávacího centra Továrna na Hvězdičky se postarali o hudební program.

Díky úsilí účinkujících děti i dospělých, rodičů a dalších návštěvníků knihovny se v knihovně vytvořila příjemná a přátelská atmosféra.  

Vánoční básně a příjemná hudba ze čtvrtečního odpoledne jistě zanechá v srdci každého účastníka a hosta Vánočního literárně-hudebního salonku krásné vzpomínky a teplo v duši. 

Ukrajinští žáci učinili v předvánočním období další úspěšný krok k začlenění do české společnosti. Tento den obohatil poznání ukrajinských dětí v české literatuře, hudbě a tradicích.

Autor: Viktoria Meyer

Děkujeme za příspěvek a i vy nám neváhejte posílat ty vaše!