V dětství nám všechno chutnalo jinak. Chci vás seznámit s tím, co nám maminka připravovala k jídlu.

Ráno základem byla snídaně. Ta se většinou skládala z mléka, bílé kávy (pražené umleté žito a cikorka s mlékem) nebo čaje. Občas se do mléka dával nalámaný chléb a jedlo se lžičkou. K mléku nebo bílé kávě často byl chléb s máslem a někdy s medem, řepánky, buchty s náplní, bochánky sypané mákem a se solí, vdolky.

Svačina byla na způsob „co dům dal“. A do školy jsme měli chléb s máslem nebo sádlem, či mletými škvarkami, jitrnicí, rohlíky nebo housky se salámem.

Jablíčka v županu
Jaké bývaly doma chutě? Hlemýždi, brambory, rybízové buchty i jablka v županu

K obědu se u nás vařily různé polévky: svítková, krupicová s vejcem, nudlová, bramborová. Hlavní jídlo - vepřová pečeně s brambory nebo s kynutým knedlíkem (to nám chutnalo nejvíc!), svíčková, králík na smetaně s knedlíkem, vajíčka na míchačku a chléb. Bílá omáčka, také se jí říkalo couralka, byla se zelím a bramborami, koprovka s brambory, rajská omáčka s kynutým knedlíkem, bramboráky či pečené brambory ve šlupce. Hlavní jídlo bývalo i sladké: škubánky posypané mletým mákem a cukrem, krupicová kaše, lívance s marmeládou, buchty s náplní, palačinky a vdolky. K tomu byla bílá káva.

Odpoledne jsme měli chléb s máslem nebo se sádlem, se škvarkami.

Švestkové knedlíky.
Ze švestkových knedlíků se jí v dětství zvedal žaludek, nyní si na nich pochutná

K večeři bylo to, co zbylo od oběda. Často se k obědu vařilo větší množství jídla, aby zbylo k večeři. Pokud nezbylo, tak byly buchty s náplní, vdolky, blbouni - kynuté knedlíky s povidly, většinou švestkovými, vajíčka na míchačku a chléb, buličí oko, bochánky sypané mákem. Brambory na loupačku s mlékem, podmáslím, mléko a chléb s máslem.

A to daleko není vše, jen malá část jídelníčku na všední den.

Josef Krupička