Poté se děti rozběhly po zadní zahradě, kde bylo za dozoru učitelek připraveno několik stanovišť s různými sportovními úkoly. Za každý splněný úkol děti dostaly razítko. Na závěr všichni získali odměnu.

Úkoly byly různorodé, například: tref se do bubáka, slož puzzle, přenes mumii či dýni, člunkový běh, dýňový slalom, nechybělo ani koulení dýně. Po splnění úkolů si každý mohl v klidu prohlédnout všechny originálně vydlabané dýně. Mezi vystavenými exponáty se objevily dýně různých „nálad“ - usměvavé, strašidelné, zamračené, dokonce i zvířecí, jako například myška. Všechny byly dokonalé.

A protože většině z účastníků při tom všem vyhládlo, jejich první kroky vedly ke stánku s občerstvením, kde bylo možné pochutnat si na halloweenských dobrotách a teplém ovocném punčem pro děti, či svařáku pro rodiče.

Po osmnácté hodině zavítal do školky svatojánský brouček, což bylo znamení pro zapálení všech lucerniček a lampionů a za svitu křidélek se přes 130 dětí a rodičů vydalo podvečerním průvodem po Nymburce. Cesta vedla kolem hradeb, přes Kostelní náměstí až na Rejdiště a zase zpátky k mateřince.

Tam čekalo překvapení v podobě bubáků a rozzářených dýní, které osvětlily školku a navodily tu správnou podzimní atmosféru. Všem zúčastněným patří poděkování za společné prožití prvního krásného listopadového podvečera.