„Pro všechny milovníky šansonů to bude určitě skvělý zážitek a ještě je bude hřát u srdce, že podpoří dobrou věc. Veškerý výtěžek z prodeje lístků totiž poputuje na činnost naší organizace, tedy na pomoc obětem domácího násilí, rodinám s dětmi, které se ocitly v náročné životní situaci, a na podporu bezplatného občanského poradenství pro lidi v nouzi,“ řekla ředitelka Respondea Alena Líbalová.

V předsálí kina budou návštěvníci moci obdivovat také výtvarné práce uměleckých talentů mladé generace na téma „Hrdina všedního dne“ a „Domov jako místo bezpečí“. „Několik středních škol okresů Nymburk, Kolín a Kutná Hora se zúčastnilo výtvarné soutěže a jejich díla budou moci diváci vidět nejen v den konání koncertu, ale budou si je moci prohlédnout kdykoli do konce října,“ podotkla Alena Líbalová.

Součástí akce bude i ocenění tvůrců, kteří nejvíce zaujali porotu ve složení Jana Hvozdovičová Lojková, nymburská psychoterapeutka a arteterapeutka psychiatrické léčebny Sadská, Lukáš Kladívko, výtvarník věnující se umění ve veřejném prostoru a majitel galerie G18 v Poděbradech, a ředitelka Respondea Alena Líbalová.

Celou narozeninovou oslavu zaštítila také hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková a štědře podpořily firmy Fresenius Kabi Hořátev, Magna Nymburk a Parker-Hannifin Sadská.

| Video: Youtube