Při benefičním večeru vrcholícím šansonovým koncertem Radky Fišarové prodávaly občerstvení také studentky nymburského gymnázia prostřednictvím DofeBufetíku. Výtěžek z prodeje rovněž putoval na podporu služeb Respondea.

Koncertem, společenským večerem a výstavou s vyhlášením vítězů výtvarné soutěže studentů středních škol ze všech okresů, kde Respondeo působí, oslavila organizace dvacáté výročí od svého vzniku.

Respondeo založila jako občanskou poradnu v Nymburce tehdy třiadvacetiletá Veronika Pačesová a nyní je z něj organizace působící v šesti okresech Středočeského kraje, která vedle bezplatného občanského poradenství pomáhá také obětem domácího násilí a trestných činů, rodinám s dětmi v nouzi a jiných těžkých situacích a lidem, kteří mají problém zvládnout konfliktní situace.

| Video: Youtube

Ačkoli benefiční večer už odvál čas, v předsálí kina mohou návštěvníci obdivovat výtvarné práce uměleckých talentů mladé generace ještě do konce října. Nicméně trojici obrazů výherců soutěže, jimiž jsou Ren Hilbrick z Gymnázia Jiřího Ortena z Kutné Hory, Ondřej Volejník z Gymnázia Jiřího z Poděbrad (oba s tématem „domov jako místo bezpečí“) a Kateřina Koubková rovněž z Gymnázia Jiřího z Poděbrad s obrazem na téma „hrdinka všedního dne“, si už odnesli noví majitelé.

Obraz Ondřeje Volejníka se v tiché aukci prodal za neuvěřitelných deset tisíc korun, které pomohou lidem v nouzi. „Celkově jsme za tři vítězné obrazy získali devatenáct tisíc korun a nutno dodat, že lidé mají zájem i o mnoho dalších výtvarných prací vystavených v předsálí kina, což nás velmi těší a ani jsme to nečekali,“ řekla Alena Líbalová, ředitelka Respondea.

Tři nejlepší díla zaujala porotu ve složení Jana Hvozdovičová Lojková, nymburská psychoterapeutka a arteterapeutka psychiatrické léčebny Sadská, Lukáš Kladívko, výtvarník věnující se umění ve veřejném prostoru a majitel galerie G18 v Poděbradech, a ředitelka Respondea Alena Líbalová.

„Musím přiznat, že vybírat bylo velmi těžké, protože se nám sešlo více než padesát skvělých děl. Nicméně na třech nejlepších jsme se nakonec shodli a moc autorům gratulujeme. Děkujeme i všem ostatním, kteří se do výtvarné soutěže pro dobrou věc zapojili. Žádný z obrázků nepřijde na zmar, už se těšíme, až si jimi ozdobíme zdi našich kanceláří,“ uvedla Alena Líbalová a podotkla, že velký dík směřuje také studentkám a studentům nymburského gymnázia a jejich DofeBufetíku. „Patří již k našim stálým dobrovolníkům a pomohli nám už mnohokrát, moc si toho vážíme,“ doplnila.

Celá akce by se nemohla konat ani bez štědré finanční podpory partnerů Respondea, jimiž jsou firmy Fresenius Kabi Hořátev, Magna Nymburk a Parker-Hannifin Sadská. Ceny pro tři nejlepší výtvarníky věnovaly Zmrzlinárna Nymburk, knihkupectví Kanzelsberger, síť restaurací La Place Poděbrady, Lesní ateliér Kuba, Úniková hra Flyn´s Adventure Nymburk a Výtvarné hobby Nymburk. „Bez laskavé podpory všech našich dárců a partnerů bychom podobné akce nemohli pořádat,“ dodala ředitelka.

Záštitu nad benefičním večerem převzala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.