Přípravám na Jarní program předcházela výzva Viktorie Meyer, majitelky Továrny na Hvězdičky, která nabídla dětem ukrajinských uprchlíků, pobývajících aktuálně v České republice, možnost se do programu zapojit.

Díky vstřícnosti vedení Výstaviště Lysá nad Labem a osobnímu nasazení pro dobrou věc manažerky výstavy Šarloty Hamalové, se pořadatelům Jarního programu Továrny na Hvězdičky podařilo charitativně zajistit šikovným ukrajinským tvůrkyním možnost představit svůj umělecký talent na výstavišti. Návštěvníci veletrhu mohli vidět na stánku “Ukrajina” ručně vyráběné dětské hračky, panenky-motánky, olejomalbové a vyšívané obrazy, dřevěné puzzle, dekorativní květinové věnce, oblečení a doplňky pro děti a dospelé a mnoho dalšího.

V Jarním programu účinkovaly jak děti, tak i mladí a dospělí z celé České republiky a Ukrajiny, včetně dětí-uprchlíků, kteří výzvu majitelky Továrny na Hvězdičky s radosti přijali.

Rozmanitý a pestrý program zahrnoval módní přehlídky na hlavní téma výstavy Čtyři živly, tematickou módní přehlídku Žluto-modrý zázrak, přehlídku triček s ukrajinskou symbolikou začínající mladé návrhářky Lizy Shvets, přehlídku oblečení od již zkušené ukrajinské návrhářky Natalie Savchenko a tvůrkyní pletené módy Světlany Savchenko.

Zpestřením programu posloužila pěvecká vystoupení stálic Továrny na Hvězdičky, skvělých mladých českých umělců Michaely Burešové, Lukáše Veřtáta, Terezy Benešové a dalších šikovných mladých umělců.

Mezi prvním a druhým blokem programu svůj rozmanitý repertoár divákům představila skupina Nirananda, která je provedla exotikou kultury Indie od tance přes vystoupení s neobvyklými hudebními nástroji.

Osmihodinový program potěšil návštěvníky veletrhu a zvedl jím jarní sobotní náladu.

Autor: Viktoria Meyer

Děkujeme za příspěvek!