„Jsme rádi, že jsme se mohli s klienty zapojit do této dobročinné akce v USA, kterou zorganizovaly dvě mladé studentky z města Chicago - Niki a Chloe,” říká ředitelka Sociálních služeb Milovice Martina Ozorovská.

Výtvarné dílny s Martou se budou konat každý měsíc. V plánu je další kolo tvoření podkladů pro projekt Flying Kards, tentokrát na bázi linorytů. V plánu je dále tvorba vlastních diářů i sprejování přes vlastnoručně vyrobené šablony v terénu. Nebudou chybět ani šicí dílny s Lindou Lebedovou, korálkování, výroba šperků, dekorací aj.

„Podzim v obou klubech bude ve znamení tvořivých aktivit, v rámci kterých budou klienti vyrábět různé výrobky, které opět poputují do USA na adventní jarmarky, které pro nás organizují místní krajané,“ upřesňuje Ozorovská a pokračuje: „Slibujeme si, že v této tvořivé činnosti klienti najdou smysluplný způsob využití volného času a naučí se, že i svým talentem či zručností se mohou společně s dalšími podílet na dobré věci.“

Během června si mohli klienti vyzkoušet také fotografický workshop s Adamem Bláhou. Kdo se chce fotit, chce dobře vypadat a zářit sebejistým úsměvem. Proto jsme do programu zakomponovaly rovněž kosmetickou dílnu. Menší děti v D-klubu absolvovaly přednášku o správné péči o pleť s názornou ukázkou líčení pod taktovkou Blanky Bílkové alias BB z Lysé nad Labem, kterou klienti znali již z edukativního videa na sociálních sítích. Video šité na míru našim klientům nám poskytla také MUDr. Ing. Tereza Hodycová z Lysé nad Labem, která pro nás v dubnu sestavila krátký a přehledný manuál tipů pro psychohygienu. Všem patří velký dík. Letní sezonu aktivit jsme uzavřeli společným grilováním obou klubů, na které nám poskytla zdarma 50 špekáčků firma Procházka.

Rok pandemie držel nejen děti doma na gauči či u monitoru, proto plánujeme pro klienty na podzim i pravidelné sportovní a pohybové aktivity s profesionály. Zatím máme slíbeno Aikido s V.M.A. či jógu s Krystýnou Kolovratovou z Lysé nad Labem. Zapomínat se nebude ani na prevenci a besedy, s tím, že zlatým hřebem bude přednáška odbornice na tematiku dětí a rizik na internetu Lidije Zavoralové.

Nezbývá než popřát všem hezké léto, zdraví a aktivního ducha. Kdo se bude chtít podílet na aktivitách s klienty Nízkoprahových klubů a sdílet své dovednosti, nechť se hlásí na emailu: pr@pointmilovice.cz.

„Za celý tým nízkoprahových klubů přejeme všem dětem krásné a pohodové prázdniny plné dobrodružství, třeba právě na našich příměstských táborech, a jejich rodinám klidný čas, ve kterém budou moci načerpat energii do dalších dnů,“ dodává Ozorovská.

Autor: Kateřina Kavalírová