Program festivalu Žijeme tu spolu odstartuje ve 13 hodin a bude probíhat ve třech paralelních částech, kterými je hlavní festivalový program, diskuse pro odbornou i širokou veřejnost na téma „Jak se žije lidem s postižením“ a program pro děti.

Veřejná diskuse

Svoji účast a také hudební vystoupení přislíbil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Po zahájení akce se přemístí do stacionáře Domova Mladá k veřejné diskusi „Jak se žije lidem s postižením“.

V rámci veřejné diskuse vystoupí také radní pro sociální oblast Středočeského kraje Martin Hrabánek, náměstek Ministerstva zdravotnictví ČR Václav Pláteník, starosta města Milovice Milan Pour, starosta města Lysá nad Labem Karel Marek a další odborníci. Po jejím skončení je v plánu tisková konference, na níž bude prostor k individuálním rozhovorům.

Ve stacionáři se následně uskuteční ještě další program. Zájemci si tam budou moci prohlédnou fotografie z Domova Mladá a každou půl hodinu poběží na velkoplošné obrazovce jeden z krátkých filmů, se kterými domov získával ceny na festivalu Mental Power Fest.

Hudební festival

close Pozvánka na zahradní slavnost a hudební festival Žijeme tu spolu v režii Domova Mladá v Milovicích. info Zdroj: Domov Mladá Milovice zoom_in Pozvánka na zahradní slavnost a hudební festival Žijeme tu spolu v režii Domova Mladá v Milovicích. Hlavní festivalový program si diváci mohou vychutnat v horní části zahrady na velkém podiu. Jako první vystoupí uskupení Čóro Muzikoj, po něm budou následovat hudební a divadelní představení klientů spřátelených zařízení sociálních služeb a místních škol a školek.

Po nich vystoupí další kapely jako Lachtani, Laďa, Comedy & Beat a rockový Simias. Poslední vystoupení je plánováno na jednadvacátou hodinu.

Příchozím bude k dispozici food court a také tržiště výrobků. Nakoupit bude možné například od Domova na Hrádku, Laguny Psáry, Domova Pod Skalami Kurovodice, Zvonečku Bylany, Bistra Příběh, Mela Sedlčany či Domova Barbora Kutná Hora.

Program pro děti

V rámci doprovodného programu se nebudou nudit ani děti, pro něž je připraveno například stříkání hasičské pěny. Po celou dobu festivalu si pak mohou užívat řadu stanovišť s hrami, chybět nebude milovické rodinné centrum či Point Milovice.

| Video: Youtube

Ochotní dobrovolníci ze Sokola Milovice přivezou překážkovou dráhu a jako překvapení budou mít svého maskota. Účast přislíbili také policisté, kteří předvedou ukázky policejní práce.

Domov Mladá v Milovicích

close Domov Mladá v Milovicích. info Zdroj: se svolením Domova Mladá Milovice zoom_in Domov Mladá v Milovicích. Posláním Domova pro osoby se zdravotním postižením Mladá v Milovicích je poskytovat přiměřenou individuální podporu a péči lidem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu mentálního nebo kombinovaného postižení. Cílem služby je rozvinout osobní schopnosti a možnosti každého člověka, poskytnout mu domov a zároveň mu umožnit žít co nejspokojenější život odpovídající životu jeho vrstevníků v přirozené komunitě.

Cílem domova je zabezpečení námi realizovaných sociálních služeb a jejich postupné rozšiřování jak pro stávající uživatele sociálních služeb, tak i pro všechny budoucí zájemce, kteří nemohou žít ve svém přirozeném prostředí a které se jim snažíme plně nahradit.

Služby a činnosti chce domov stále rozšiřovat a zkvalitňovat v souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb Středočeského kraje.

Domov Mladá Milovice