Na startu se sešli lidé různých věkových kategorií, od dětí a rodin, přes páry a sportovce, až po rekreační běžce. Jedno však měli společné – touhu dát si do těla a přitom pomoci dobré věci. Účastníci se postavili na start celkem na šesti různých trasách od 3,2 kilometru až po maraton. I přes občasné obtíže při bloudění v terénu se všichni dostali v pořádku do cíle a byli odměněni medailí.

„Atmosféra celého dne byla úžasná. Lidé povzbuzovali a podporovali všechny závodníky a na zahradě Církve bratrské opět vzniklo moc příjemné zázemí s dobrým jídlem a pitím a dokonce i živou hudbou,“ řekla Bohumila Urbanová, ředitelka Domácího hospice Nablízku v Lysé nad Labem, na jehož podporu putuje veškerý výtěžek ze startovného.

Z benefičního večeru v kině Sokol v Nymburce u příležitosti 20 let neziskové organizace Respondeo.
Studentské výtvarné umění pomáhá. Peníze z prodaných obrazů podpoří lidi v nouzi

To bylo dobrovolné a všichni zúčastnění byli velmi štědří – celkem se vybralo neskutečných 71 906 korun. „Ale to ještě není vše. Nadace Divoké husy slíbila, že tuto částku zdvojnásobí. Maximální příspěvek je 60 tisíc korun a ten celý dostaneme,“ dodala ředitelka a těší se, že budou moci zakoupit mobilní oxygenátor pro umírající pacienty, které doprovázejí v posledních dnech života v jejich domácím prostředí.

Důležitou roli sehrála také města Milovice a Lysá nad Labem, která akci finančně podpořila. Díky nim a mnoha dalším dárcům a dobrovolníkům se mohla uskutečnit benefiční akce, která přinesla radost všem zúčastněným, ale především pomůže těm, kteří podporu potřebují nejvíce.