WocaBee je webová aplikace pro učení cizích slovíček pro školy. Funguje velmi jednoduše – učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček, které si žáci procvičují deseti různými metodami. Aplikaci již využilo více než 400 tisíc žáků a učitelů v České republice i v zahraničí, přičemž průměrné hodnocení dosahuje 5 z 5 hvězdiček.

Jazykový WocaBee šampionát v učení cizích slovíček se na českých i slovenských školách konal již popáté. V soutěži se hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, takzvané WocaPoints. V jednotlivých kolech vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si na rozdíl od jiných školních soutěží své znalosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

Do celostátního kola se probojovala třída 7. C ze Základní školy Městec Králové z okresního a krajského kola v konkurenci 397 zapojených tříd. V krajském klání dosáhly v průměru až 3655 bodů, takzvaných WocaPoints na jednoho žáka. Pro lepší představu - každá správná odpověď při procvičování slovíček v aplikaci znamená zisk přibližně 2 WocaPoints. Sedmáci z Městce Králové se během trvání soutěže naučili již 155 nových slovíček.

WocaBee nás naučilo motivovat se a bavilo nás se navzájem předhánět a bojovat o první místo, naučili jsme se spoustu nových slovíček a líbila se nám hra na rychlost,“ okomentovala soutěž a výkon svých žáků učitelka angličtiny Lucie Čimerová.

Do Jazykového WocaBee šampionátu, který vyvrcholil mezinárodním finále, se v tomto školním roce zapojili žáci z osmi evropských zemí - kromě České republiky i ze Slovenska, Rakouska, Německa, Chorvatska, Maďarska, Francie a ze Španělska.

„Pátý ročník se opět nesl ve znamení rekordní účasti a vynikajících výkonů žáků v učení cizích jazyků. Nejdůležitějším výsledkem v šampionátu je však vždy motivace k učení a stovky naučených nových slovíček, která si žáci skutečně zapamatují. Přejeme všem mnoho další radosti z učení cizích jazyků,“ uvedl organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Michal Ošvát.