Táborníci se blíže seznámili s africkými zvířaty, prošli odhmyzovací stanicí neb se dostali do podezření z pašování mouchy Tse-tse. Naučili se sbalit si batoh, postavit a znovu složit vlastními silami stan a uvařit si teplý čaj na plynovém vařiči. Dokázali nacvičit si slanění a ošetřit libovolnou část krvácejícího těla.

Co bylo nejtěžší? Jednoznačně dokázat se dohodnout! Pátý den se ale dostavila odměna. Naši cestovatelé poděkovali speciálním pozdravem Ram-se-se domorodým obyvatelům, kteří pro ně nachystali ovocnou hostinu, vyrobili společně suvenýry pro ty, jenž jim doma po celou dobu expedice fandili a posilněni zkušenostmi k nezaplacení odlétli ve zdraví domů. Pánové Hanzelka a Zikmund by jistě byli velmi potěšeni závěrečnou reakcí jednoho z účastníků: "Mami a jakou další zemi Hanzelka se Zikmundem navštívili? Kam pak jeli? Budeš mi o tom vyprávět?!"

Doufáme, že po korespondenci se Spolkem pro využití odkazu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, se naše pozdravy a fotografie z akce dostanou až ke skutečnému panu Zikmundovi, kterému je 101 let! Věříme, že ho to potěší.

Autoři: Iva Fábinová a Dita Špačková