Knížka je zaměřena na královskou kategorii mužů a vychází u příležitosti třiatřicetileté existence novodobého národního šampionátu ve volejbalových deblech. V pořadí již šesté literární dílo nymburského kantorova má podporu Českého olejbalového svazu, města Nymburk a SKP Nymburk.

Nymburský pedagog Tomáš Kokojan pokřtil knihu o místních učitelích.
Podívejte se: Nymburský pedagog Tomáš Kokojan pokřtil knihu o místních učitelích

Recenze knihy Mágové volejbalových deblů
Debloví mágové, klíčoví činovníci, nejlepší plejeři, skvělé hráčky a ti druzí. Osobnostně zaměřená sportovní publikace je našlapaná jmény mužů a žen deblového světa. Knížka je současně i sondou do třicetileté historie a především zlatých časů novodobého národního mistrovství ve volejbalových deblech.

Pedagog a sportovec Tomáš Kokojan zde nabízí jak hlubší pohled do duší deblových specialistů a srdcařů, tak i bohatou výsledkovou retrospekci mužské kategorie. Ve svém díle se taktéž zabývá psychologií a metodikou malého sportu. Odlehčující kapitoly (Slang a songy a Guinnessova kniha rekordů) kantor s chutí okořenil osobitým humorem i životní nadsázkou.

Nymburák knihu opět proložil řádkou svérázných autorských kreseb z domácí dílničky, které díky své fantaskní barevnosti vzbuzují emoce. Ty samozřejmě k deblům odjakživa patřily.