Na 27. ročníku veletrhu se lze setkat s předními odborníky, zástupci společností specializujících se na pěstování květin a rostlin, stejně jako s dodavateli a výrobci zahradního náčiní a techniky. Bude tam mnoho přednášek a workshopů a ukázek nových technologií, které zájemců umožní rozšířit znalosti a dovednosti v oblasti zahradničení.

Tým Českého zahrádkářského svazu (ČZS) rozbalí svou základnu v celém pavilonu B. Florista Zdeněk Kupilík se svým týmem naaranžoval 2000 metrů čtverečních liliemi, begoniemi, levandulemi, pelargoniemi, fuchsiemi a dalšími druhy okrasných květin.

Zemské kolo soutěže pořádané ČZS odstartuje v pátek 14. července od 10 hodin. Zajímavá podívaná českých floristů a aranžérů vyvrcholí ve 14 hodin. Veškeré květinové aranže ze soutěže bude možné zhlédnout v pavilonu B až do konce výstavy.

Festival umění letos na svých stáncích přestaví tvůrce z řad šperkařů, módy a módních doplňků. Na výstavu užitého umění přijali svou účast producenti českého porcelánu ze společnosti Dubí Český porcelán. Návštěvníci se mohou těšit na cibulákové soupravy, obří vázy ze sympozia, nebo designovou kolekci na čaj navrženou profesorem Jiřím Pelclem.

Originální výrobky z tradičního českého křišťálu na Festivalu umění vystaví Bohemia Jihlava. Sedm úchvatných kolekcí užitého designu, včetně světoznámé vázy Lisboa, bude k vidění v pavilonu A2.

Pátek 14. července se na Výstavišti v Lysé nad Labem navíc stane Dnem pro rodinu s dětskou zónou s doprovodným programem, s hudebním vystoupením skupiny Huafi nebo s komikem Krejčíkem Honzou, který pobaví všechny věkové kategorie!

Markéta Vojtěchová