Je to vlastně jednoduché. Pokud máte doma jakékoliv množství použitých ochranných pomůcek, můžete se jich zbavit tak, že je prostě vyhodíte do označených žlutých kontejnerů. Po skončení této akce bude stejné množství odevzdaných respirátorů a roušek, ale nových, předáno seniorům a dalším potřebným. Ideální je, pokud všechny použité pomůcky budou zabaleny v igelitovém pytlíku. Jde totiž vlastně o kontaminovaný materiál a ten by se neměl jen tak válet po ulicích.

Žluté popelnice na roušky budou stát na několika místech Brandýsa nad Labem a Staré BoleslaviŽluté popelnice na roušky budou stát na několika místech Brandýsa nad Labem a Staré BoleslaviZdroj: Jan Zilvar

„Když jsem viděl kolik použitých roušek a respirátorů se válí na ulici, v okolí města nebo kolem popelnic, napadlo mne, že bychom měli tuto situaci řešit. Použitá rouška nebo respirátor je totiž kontaminovaný materiál a s jako takovým by se mělo zacházet,“ říká autor projektu Miloš Vojtíšek. Pokud budou lidé s použitými pomůckami zacházet správně, povede to logicky ke zdravějšímu prostředí v obou městech. A navíc se na ulicích uklidí. Sběrné kontejnery budou umístěny před prodejnami Penny a na Mariánském náměstí u vchodu do Městského úřadu a vedle autobusové zastávky. Akce potrvá do 16. května a následně dojde k předání nových respirátorů.

Autor: Jan Zilvar