Ve středu 9. února se v BIOS hale v Kladně odehrálo divizní finále středoškolských futsalových týmů. Pro poděbradské borce, hrající pod taktovkou trenéra Vládi Pinkase, to byla již třetí výzva ve středoškolské futsalové lize ‘21/’22 a nikdo z nich si nepřipouštěl, že by to snad měla být výzva poslední.

Favority klání byly beze sporu týmy gymnázia Příbram a hlavně sportovního gymnázia Kladno. Kladenští porazili těsně Příbram 3:2 a poděbradští věděli, že musí v nadcházejícím zápase s příbramskými uhrát lepší výsledek, aby ve vzájemném klání s Kladnem tahali za delší konec.

A průběh utkání odpovídal záměru, byl hodně divoký! Po zaskočeném začátku rozehráli poděbradští ofenzivní koncert, ve kterém na první housle zahrál střelec s instinktem zabijáka Pepa Černý. Za tímto klenotem nechali na palubovce duši útočníci Vojta Kříž, Kuba Vokatý, Robert Kostinek, Matěj Severa, Ondra Kunc, obránci Jakub Svoboda, Jakub Valtr, Robin Havlina, Petr Vondráček, Petr Kupec a v bráně čaroděj Václav Kratěk. Výhra 5:4 vlila klukům do žil spoustu energie na udolání posledního favorizovaného soupeře. Po takticky vyzrálém a fyzicky obětavém výkonu proti Kladnu svítil na ukazateli skóre stav 1:1. A to znamenalo jediné: třetí Příbram, druhé Kladno a konferenční finále pro GJP Poděbrady.

V něm se do cesty za republikovým finále poděbradským gymnazistům postaví týmy z Plzně, Prahy a zřejmě Liberce.

Kluci děkujeme a do dalších bojů přejeme rychlé nohy, přesnou mušku a i trochu sportovního štěstí!

Autor: Václav Kratěk st.

Děkujeme za příspěvek a přejeme mnoho dalších úspěchů sportovcům!