close Děti ze Čtyřlístku si užívají spoustu zábavy! info Zdroj: archiv MŠ/Pavlína Drobná zoom_in Děti ze Čtyřlístku si užívají spoustu zábavy! Hned na začátku školního roku jsme využili zábavně preventivního programu pana Lukáše F., který působí u Policie ČR již několik let a přijel s celým svým policejním týmem přiblížit všem dětem tuto zajímavou profesi. Nejen, že se děti seznámily s kompletní výbavou policejní hlídky, ale také získaly odpovědi na zajímavé otázky, zkusily si otisek svého prstu, posadily se do policejního vozidla a za hluku sirén „pronásledovaly pachatele,“ dozvěděly se spoustu zajímavého o zásahu, poskytnutí první pomoci a dalších vedlejších aktivitách, které musí policisté a policistky umět, znát a provozovat.

Jako další společnou akci, kterou jsme již stihli organizovat, byl večer Kouzelných světýlek. I v letošní školním roce jsme s dětmi a rodiči rozzářili naši krásnou školku. Počasí nám přálo a tak jsme se přesně v 17:00 hodin, ve středu 2. 11. 2022 sešli na zahradě. Nejprve na děti čekalo šest soutěžních disciplín, které měly prověřit zdatnost, postřeh, paměť, ale i manuální zručnost.

Děti aktivity velice bavily a do her se brzo zapojilo i spousta rodičů. Čas utíkal u ochutnávek domácích dezertů od paní učitelek a u popíjení teplého čaje. Brzy nám "Brouček a Berušky" oznámili začátek průvodu. Všichni jsme rozsvítili své lampionky a vydali se na společnou podvečerní procházku kolem Hradeb, přes námestíčko Kostela sv. Jiljí a Rejdiště zase zpět ke školce. Tam na nás čekalo strašidelné překvapení - školka, zahrada i venkovní učebna se rozzářila a atmosféru doplnily i strašidelné zvuky. Po rozdání odměn a příjemného podzimního setkání jsme se všichni rozešli k domovům. Účast byla opravdu obrovská, jelikož jsme jen dospělých napočítali přes 100. Nebudeme ale smutnit, jelikož už v prosinci nás čeká další společná akce, na kterou se již moc těšíme.

Autor: Lucie Pažoutová

Děkujeme za příspěvek a i vy nám neváhejte posílat ty vaše!