Přátelské posezení štamgastů kmenového podniku spolu s pozvanými sportovci i dalšími osobnostmi, a to většinou z řad dobrých přátel spisovatele, bylo úspěšně zrealizováno pod taktovkou dvojice místních promotérů. Tento organizační tandem vcelku logicky utvořili „malý barman z města N“ J. Hliněný a výše uvedený autor všech čtyř presentovaných sportovních dokumentů.

close Z besedy a koncertu v Eliška pub info Zdroj: archiv Tomáš Kokojana zoom_in Rebelští srdcaři  v akci

Literární i výtvarná předváděčka (k mání zde byly i autorské kresby z posledních pěti let) se stala zároveň jakýmsi „mikrokřestem“ obou stolnětenisových dokumentů. Imaginárními „kmotry“ obou děl se poměrně paradoxně stali dlouholetí Kokojanovi volejbaloví parťáci v podání melancholického přemýšlivce M. Žmudy a zarostlého sympaťáka J. Pýchy. „Všichni pozvaní pingpongáři mi dali imaginárním košíčkem, tak jsem chytře zaimprovizoval a použil své dva kámoše z volejbalu, kteří na oslavě navíc plnili i roli mých osobních bodyguardů. Oba chlapci jsou sice velice dobromyslných povah, ale když se vztyčí, působí díky svým mohutným somatotypům dojmem dvou neprůstřelných věží. Proto také na první pohled vypadají poměrně nebezpečně až hrozivě,“ bonmotoval s úsměvem nastalou prekérní situaci autor.

Oba chlapíci se navíc neoficiálního posvěcení pingpongových knížek zhostili s nadhledem, humorem i grácií sobě vlastní. Nutno ještě dodat, že hudební produkci kolínskské kapely předznamenal půlhodinový projev T. Kokojana, který lze považovat za klíčovou oficialitu celého večera. V něm autor seznámil návštěvníky s obsahem a vznikem obou svých literárních děl věnovaných stolnímu tenisu. Monolog opět nepostrádal několik životních zamyšlení i humorný nadhled. „Všichni byli hodní a se zaujetím poslouchali, takže jsem nemusel nikoho z dobrých seniorů rozsadit, což mne velice potěšilo,“ suše konstatoval v závěru svého zajímavého vyprávění dobře naložený pedagog.

close Z besedy a koncertu v Eliška pub info Zdroj: archiv Tomáš Kokojana zoom_in Tomáš a Vlastík. Pedagog se svým čestným hostem, billiardovým svěřencem a fajn kamarádem

Nutno ještě dodat, že organizátoři nezapomněli ani na malé občerstvení, které precizně osobně „ošetřil“ pan výčepní ve své domácí „dílničce“. K poslechu a tanci celý večer příjemně hrála, jak již bylo výše uvedeno, parádně ozvučená skupina Rebel band. Hudební těleso se skládalo za tří sympatických muzikantských srdcařů, kteří mezi přítomné publikum perfektně zapadli. Večírek provázela přátelská a pohodová atmosféra a zúčastnila se ho zhruba čtyřicítka návštěvníků všech věkových kategorií včetně dětí.

Autor: Tomáš Kokojan

Děkujeme za zaslaný příspěvek!