Akce se konala v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře za účasti hejtmanky Petry Peckové, radního pro oblast vzdělávání a sportu Milana Váchy, výkonného ředitele DofE Tomáše Vokáče, zástupců škol, vedoucích DofE, rodičů a přátel oceňovaných účastníků.

Odznáček a diplom si přijeli převzít mladí lidé ve věku 14 až 25 let, kteří se po dobu 3 nebo 6 měsíců věnovali třem oblastem – dovednosti, pohybu a dobrovolnictví. Pro splnění úrovně se také museli vydat na několikadenní expedici, kde si nesměli nic zakoupit a vše si nesli na zádech. Poděbradská bronzová expedice byla kolem lomů Amerika a stříbrní se vydali na hřebeny Malé Fatry.

close  Slavnostní předávání bronzových a stříbrných cen Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. info Zdroj: DDM Poděbrady zoom_in Slavnostní předávání bronzových a stříbrných cen Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.

Po úvodních projevech všech významných hostů následovalo předávání odznaků. Z DDM Poděbrady si stříbrné převzali Stanislav Jan a Ondřej Filip Stejskalovi a bronzové Julie Polusová, Eliška Senohrábková, Vladimír Stejskal a Hana Synková. Eliška ještě pomohla s kulturním programem, když mezi předáváním jednotlivých úrovní zahrála na saxofon.

Hejtmanka Petra Pecková poděkovala i všem vedoucím, kteří provázejí studenty při jejich plnění DofE. Konečný projev jednoho z účastníků přítomné dojal svým krásným příběhem o dobrovolnictví, kdy vyprávěl, jak vede kroužek míčových her pro hendikepované a představil také jednoho z účastníků kroužku.

Závěr patřil hromadnému focení všech oceněných a malému občerstvení. Krásný zážitek jistě studenty povzbudí k plnění další úrovně DofE.