Čtenářka Jiřina Pouzarová: Preclíky z brambor

Ingredience: 400 g brambor, 200 g Hery, 200 g polohrubé mouky, lžičku Vegety, na špičku nože jedlé sody nebo prášku do pečiva, vejce na potření, kmín, mák nebo hrubozrnnou mořskou sůl na posypání.

Postup: Uvařené a oloupané brambory nastrouháme na jemném struhadle, přidáme mouku a Heru nakrájenou na plátky. Přidáme lžičku Vegety a na špičku nože jedlou sodu nebo prášek do pečiva. Těsto zpracujeme na vále nebo ve velké porcelánové míse, zabalíme do alobalu a necháme hodinu odležet v chladničce nebo na jiném chladném místě. Poté tvarujeme preclíčky, které pokládáme na plech vyložený pečicím papírem. Potřeme je rozšlehaným vejcem, posypeme kmínem, mákem nebo hrubozrnnou mořskou solí a upečeme v troubě přibližně půl hodiny na 160 stupňů dorůžova. Při pečení je sledujeme, snadno se mohou spálit. Potom upravíme na tác a doneseme na stůl.

Inspirujte i vy ostatní čtenáře, pošlete na nám na e-mailovou adresu: olga.sevcikova@denik.cz váš oblíbený recept i s vaší autorskou fotkou hotového jídla nebo upečených sladkostí. Nezapomeňte připojit vaše jméno a bydliště.

Recepty s fotografiemi pak zveřejníme na webových stránkách vašeho Deníku. Zapojujeme se i my, redaktoři, a ukážeme vám na webových stránkách vašeho Deníku naše oblíbené recepty.