Jejich interpretace se ujalo trio mladých umělců ve složení: Tereza Glosová - zpěv, Jana Eisenhammerová - flétny a Ondřej Bernovský - varhany.

Pozvánka na adventní koncert s názvem s názvem Rosu dejte nebesa… v kostele Panny Marie v Čelákovicích.Pozvánka na adventní koncert s názvem s názvem Rosu dejte nebesa… v kostele Panny Marie v Čelákovicích.Zdroj: Spolek pro varhanní hudbu Čelákovice

Ondřej Bernovský vyučuje hru na klavír, cembalo - a nově také na varhany – v Základní umělecké škole v Nehvizdech. Je absolventem pražské HAMU, koncertuje sólově i s komorními soubory, působí jako pedagog Konzervatoře Teplice i liturgický varhaník v Husově sboru v pražských Holešovicích.

Z koncertu k 250. výročí úmrtí a 310. výročí narození polabského skladatele Jana  Zacha (1713 - 1773) v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích.
Koncertem v kostele Nanebevzetí Panny Marie vzdali poctu skladateli Janu Zachovi

Jeho stálá spoluhráčka na zobcové flétny Jana Eisenhammerová je toho času frekventantkou Akademie staré hudby v Brně. Trio doplní vycházející hvězda v oblasti poučené interpretace staré hudby – sopranistka Tereza Glosová. Pochází z Liberecka a studuje teplickou konzervatoř ve třídě Anny Hlavenkové.

Koncert je realizován Spolkem pro varhanní hudbu Čelákovice ve spolupráci s římskokatolickou farností a za finanční podpory města.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce