V obci chybělo místo pro setkávání lidí, využívat se podle starosty obce Marka Merhouta dala pouze místnost pro zhruba 15 lidí, ve které je i knihovna. Větší multifunkční centrum začali v obci stavět loni na jaře.

„Od místních fotbalistů jsme odkoupili kabiny, které už byly ve špatném stavu, ty prošly výraznou rekonstrukcí, a ještě jsme přistavěli zhruba stejně velkou novou část," řekl Marek Merhout. Ten počítá s tím, že vedle spolkových aktivit nabídne centrum zázemí pro zábavy, komunitní akce nebo letní kino.

close Ze slavnostního otevření Fajn komunitního centra v Budiměřicích. info Zdroj: Jana Sosna zoom_in Ze slavnostního otevření Fajn komunitního centra v Budiměřicích.

Na budově je sluneční terasa s výhledem na dětské a fotbalové hřiště, při zápasech ji lidé mohou využít jako tribunu. Nedaleko je prostor s hydrantem na nácvik hašení pro trénink malých hasičů.

„Jsem nesmírně rád, že se projekt uskutečnil a my se konečně můžeme potkávat v důstojných prostorách odpovídající 21. století. Koncept areálu pamatuje na rozličné aktivity v obci, jako jsou sportovní kluby fotbalistů a tenistů, kterým nabízí moderní kabiny se zázemím, dále prostory pro dětské kroužky, je zde také centrum místního hasičského sboru. Nezapomněli jsme také na možnost potkávání se v místní restauraci, která nabídne prostory pro oslavy výročí či jiných významných událostí. Zároveň tak obci vznikl nový prostor pro další aktivity, jako jsou zábavy, komunitní akce nebo třeba oblíbená letní kina,“ doplnil starosta Merhout.

V Budiměřicích, kde žije zhruba 670 lidí, se centrum slavnostně představilo v sobotu 3. června odpoledne na setkání pod názvem Fajn den. Vybudování centra v sousedství fotbalového, dětského a tenisového hřiště vyšlo na 26 milionů korun, obec hradila většinu nákladů z vlastních zdrojů.

Jana Sosna