V pátek 1. dubna se dvanáct borců setkalo na 5. Aprílovém turnaji. Jedná se o turnaj vyzyvatelský, velmi prestižní, obsazený skutečnou poděbradskou elitou tohoto sportu, divácky velmi atraktivní. Platí zde totiž „aprílová“ pravidla, která vedou k velmi útočnému pojetí hry.

A tak si publikum mohlo užít 36 vypjatých, ale korektně hraných zápasů, ve kterých se bojovalo do posledních vteřin a kdy o platnosti několika gólů vsítěných s konečným hvizdem musela rozhodnout až časomíra.

Vítězná trojice ve fanoušcích nevzbudí překvapení, kouzelník s míčem Josef Hampl (2.) i sympatický Vráťa Müller (3.) patří v Poděbradech k naprosté špičce. A jméno vítěze – Petr Skryja je fenoménem squashového fotbalu již pěknou řádku let. Na čtvrté místo je jistě pyšný Radek Drahokoupil, který od podzimního Sametového turnaje ušel velký kus cesty. Naopak comeback se vůbec nepovedl Honzovi Fričovi. Pouhých 6 bodů a 6 vstřelených gólů ze dvanácti zápasů mu nestačilo ani na předposledního Jirku Christla.

Vyhlášení výsledků se tradičně odehrálo v restauraci Na Horách Veroniky Langrové, která tentokrát dodala aktérům energii ve steakové podobě.

Autor: V. Kratěk