Glorietfest osloví pestrostí žánrů

KDY: 21. září, 14 hodin
KDE: Poděbrady, zahrada evangelické fary

Multižánrový rodinný benefiční festival na zahradě evangelické fary u altánu Gloriet je letos věnovaný 30. výročí od sametové revoluce nejen v Poděbradech. Vystoupí například Klára Modrá a Něha, Sólový sbor, MartyHYPERLINK "https://www.facebook.com/MartySwing/"'HYPERLINK "https://www.facebook.com/MartySwing/"s Henpecked Club (swing 40. a 50. let) či Mala Ruckus. V rámci doprovodného programu také výtvarná dílnička pro děti s Bárou Krýdovou nebo malování na obličej s Jankou Frýdlovou.

Osobnosti připomenou výročí revoluce
KDY: 21. září, 16 hodin
KDE: Nymburk, kino Sokol

V areálu kina Sokol se koná připomínka pádu totality u nás. Moderátor Jindřich Šídlo si s novinářkou Petrou Procházkovou, bývalým ministrem obrany a kancléřem prezidenta Václava Havla Lubošem Dobrovským, písničkářem a předsedou mezinárodního PEN klubu Jiřím Dědečkem a bývalým ministrem vnitra Janem Rumlem bude povídat o tom, jak prožívali rok 1989. O hudební doprovod se postarají Jiří Dědeček a skupiny Neřež a The Primitives Group.

Hradišťan ozdobí akci Poznejte náš venkov

KDY: 21. září, 11 hodin
KDE: farma Pojedy

Poznejte náš venkov. Tak se jmenuje již tradiční akce na farmě v Pojedech. Návštěvníci mohou zhlédnout vojenskou, zemědělskou a zahradní techniku, projet se na koních. Součástí akce je jarmark místních výrobců a řemeslníků, pro děti jsou připraveny hry. Z hudebního programu jmenujme například skupiny Sendwitch a Rasmane. Lahůdkou bude koncert Jiřího Pavlici s Hradišťanem.

Kapela Svinibrod pokřtí desku
KDY: 21. září, 20 hodin
KDE: Nymburk, restaurace Semafor

Jubilejní desáté pokračování akce metalových kapel bude mít svou třešničku na dortu v podobě křtu prvního EP War for Resources nymburské party Svinibrod (vznikla na základech rozpadlých DKV). Zahrají ještě spřízněné kapely Sixth Dimension, Blue Screen öf Death a Sceletons.

Digi – tech – věda chce oslovit děti

KDY: 21. září, 9 hodin
KDE: Poděbrady, Dům dětí a mládeže Symfonie

Jedná se o interaktivní zábavně vzdělávací program, který je určen nejen rodinám s dětmi, ale komukoliv, koho zajímají technologie. Na programu budou workshopy a ukázky zaměřené například na ozoboty, cubetto, legorobotiku, vědecké pokusy, na propojení techniky a přírody prostřednictvím pomůcek pasco, využití QR kódů, hry rozvíjející logické myšlení, 3D tisk a představí se Malá technická univerzita pro předškolní děti. Velkým lákadlem pak je virtuální a rozšířená realita a detektivní workshop s Komisařem Vrťapkou.