KDY: 7. března 9.00
KDE: Dům dětí a mládeže Symfonie Poděbrady
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Setkání s alternativními metodami

Osm přednášek ve velkém sále a workshopy v malém sále představí alternativní přístupy k životu. Hovořit se bude o Ajurvédě, kojeneckých masážích, divokých bylinách nebo xenonové inhalaci a v praxi si příchozí vyzkouší meditaci, numerologii i kineziologii. Jaroslav Grünwald představí krizi jako dar, Jindra Chuchlová promluví o tom, jak jít vyšší cestou. Řeč bude účincích léčivých frekvencí i oživení každé zahrady. Workshopy přiblíží používání Bachovy esence a buněčné soli a dojde i na Boso setkání.

KDY: 7. března 14.30
KDE: Hálkovo městské divadlo Nymburk
ZA KOLIK: 80 Kč

Český Honza v divadle

Jak český Honza ke štěstí přišel sehrají v divadelní pohádce herci Divadla Nymburk. Pohádkový příběh s názvem O líném Honzovi sehrají Kateřina Lajtkep, Vojtěch Potměšil, Amálie Votrubová, Lukáš Toman Paclt, Jaroslav Šturma a Miky Mejstřík. 

KDY: 7. března 16.00
KDE: evangelický kostel Velenice
ZA KOLIK: -

Přejarní koncert v evangelickém kostele

České hity ze šedesátých až devadesátých let minulého století zazní v evangelickém kostele ve Velenicích. Zazní i songy z repertoáru Ivety Bartošové Představí se tady s nimi Lucie Třešńáková a František Čermák. Koncert má charitativní charakter. (čej)

KDY: 6. a 7. března 
KDE: Kongresové centrum Lázeňská kolomáda a Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
ZA KOLIK: -

V Poděbradech se představí Jiří Suchý

Za kulturní událost  poděbradského předjaří lze považovat aktivní návštěvu herce, zpěváka a grafika Jiřího Suchého. Pro zájemce je připravena beseda, koncert a ještě výstava výtvarných prací. Nejprve se v sále Kongresového centra lázeňské kolonády uskuteční v pátek 6. března od 16 hodin beseda, které se ještě zúčastní Jitka Molavcová. Ve stejný den, ale od 19 hodin je tady na programu koncert s oběma protagonisty, na kterém především zazní oblíbené semaforské melodie. Potom v sobotu 7. března ve stejný den v 16 hodin organizátoři připravují do Galerie Ludvíka Kuby na kolonádě výstavu grafických děl Jiřího Suchého s názvem Kresleno na kámen. Úvodní slovo pronese herec Divadla Semafor, zpěvák Jiří Štědroň. O hudební doprovod zahájení se postarají žáci poděbradské ZUŠ Otakara Vondrovice. „Jiří Suchý vytvořil jedinečný výtvarný styl Semaforu, věnuje se užité grafice, knižní ilustraci a tvorbě exlibris. Zabývá se kostýmními návrhy ke svým hrám. Ve volné tvorbě se zabývá kresbou, volnou grafikou, malbou a aplikovanou fotografií,“ vysvětlil ředitel galerie Vojtěch Odcházel. Podrobnosti jsou na webových stránkách Galerie Ludvíka Kuby. Výstava bude otevřena do neděle 29. března. (čej)

KDY: 7. března 20.00
KDE: Dělnický dům Nymburk
ZA KOLIK: 199 Kč

Ples čajovny otevírá třetí dekádu

Tradiční ples pořádá nymburská čajovna již po jednadvacáté a opět slibuje pestrý program. Večer zpestří Holky u tyče, Turnaj rytířů, Ohňová show, Kouzelník Tommy a jeho létající nábytek i mužné sporty. 

KDY: 7. března 20.00 
KDE: Kino Lysá nad Labem
ZA KOLIK: 280 Kč

Folková legenda zahraje v kině

Již osmatřicet let hraje renesančně-folková skupina Klíč na hudební scéně a přináší posluchačům historizující autorskou tvorbu. Klíč vystoupí v Lysé v komornější sestavě. Diváci a posluchači se mohou těšit na většinu nejúspěšnějších, léty osvědčených písní skupiny Klíč, ale i na novou tvorbu z jejího posledního alba, vydaného v roce 2018 pod názvem „V čase zrání…“.

KDY: 8. března 14.30
KDE: Hálkovo městské divadlo Nymburk
ZA KOLIK: 25 Kč

Trocha divadla, hudby, trocha poezie

Forbína nabídne po 21. mozaiku divadla, slova, hudby, poezie, kterou uvede Tomáš Březina. Nataša Doležalová a Milan Hercik z DS Jiří z Poděbrad zahrají ukázku ze hry Manželství v nesnázích. Ukázku z představení předvede Divadelní soubor VOSY. Zahraje místní skupina Lážo Plážo a zazní básně Aleše Misaře. O divadelní vzpomínku se podělí Lukáš Toman Paclt, monolog přednese Anička Vávrová a vyprávět bude nymburský spisovatel Jan Řehounek.

KDY: 8. března 15.00
KDE: Obecní dům Nymburk 
ZA KOLIK: 75 Kč

Krejčík Honza chystá karneval

Dětský bavič a písničkář Krejčík Honza vzkazuje: Karneval v Kokosu dáme si do nosu. Děti s rodiči se mohou opět těšit na originální písničky Krejčíka Honzy, soutěže o ceny, divoké tance a také na krásné masky. Nejvyšší čas začít je vyrábět. 

KDY: 8. března 19.00
KDE: Divadlo Na Kovárně Poděbrady
ZA KOLIK: 120 Kč

Poezie a šanson okouzlí hlavně ženy

Kouzlo poezie a šansonu je komponovaný pořad, který vznikl k přiležitosti oslav Mezinárodního dne žen. Právě jim bude patřit umělecký přednes české a francouzské poezie v podání Jaroslava Brendla a hudba šansonového tria Nos Dames ve složení Martina Forejtková (klavír a zpěv), Kateřina Prokešová (violoncello a zpěv) a Miriam Otčenášková (houslistka Filharmonie Hradec Králové). Pro všechny ženy na závěr čeká malé překvapení.