KDY: 29. února 9.00 
KDE: Jiráskova stezka Městec Králové 
ZA KOLIK: -

Předjarní úklid Jiráskovy stezky

Královéměstecký okrašlovací spolek zve místní obyvatele k Prvnímu (před)jarnímu úklidu místní Jiráskovy stezky. Jiráskovu stezku, kterou srdcařsky nazývají „Naše“, budou společně uklízet již popáté v sobotu 29. února. Osm set sedmdesát metrů dlouhá stezka vede od silnice na Podmoky ke Kanovnickému lesu a začíná zde mnoho výletů a procházek. Na webu nasestezka.cz jei transparentní účet ke zvelebování stezky. Sraz dobrovolníků je v 9 hodin pouze za příznivého počasí.

KDY: 29. února 9.00 
KDE: Výstaviště Lysá nad Labem 
ZA KOLIK: 80 Kč

Psi různých plemen se sejdou na výstavě

Klub chovatelů málo početných plemen psů pořádá ve spolupráci s Výstavištěm Krajskou výstavu psů všech plemen. Pro návštěvníky bude otevřena do 15 hodin.

KDY: 29. února 15.00
KDE: Dance Hall Opolany 
ZA KOLIK: -

Děti si zatančí na karnevalu

V Dance Hall Opolany se uskuteční Dětský maškarní karneval. Oblíbená zábava pro malé tanečníky a jejich rodiče se koná v sobotu 29. února od 15 hodin. V programu vystoupí Diu Venasis se svojí pohádkovou show. "Děti se mohou dále těšit na na Aladina, Gina z lampy, Elzu, sněhuláka olafa, vílu Zvonilku, Supermana a další pohádkové postavy. Děti v maskách jsou vítány. Maškarním karnevalem bude provázet Klaun," vzkazují pořadatelé. (čej)

KDY: 29. února 19.00 
KDE: Hálkovo městské divadlo Nymburk 
ZA KOLIK: 150 Kč

Večer v klubu stráví spisovatel a písničkářka

Pozvání k povídání a hraní s pány Šitavancem a Křížem tentokrát přijali spisovatel, knihkupec a nakladatel Jiří Padevět a písničkářka a blondýna Eva Suková. Večery v klubu se odehrávají na Malé scéně divadla.

KDY: 29. února 20.00
KDE: Obecní dům Nymburk 
ZA KOLIK: 250 Kč

Rybáři se sejdou na plese

Tradiční rybářský ples roztančí kapela Pohoda. O předtančení se postará Taneční a divadelní spolek Vánek Sadská. Vstupenky za 250 korun jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru Nymburk.

KDY: 28. a 29. února 22.00 a 20.30 
KDE: Bar U Strejčka Nymburk 
ZA KOLIK: -

Hudební víkend U Strejčka

Víkend otevře akce All Stylez by Yorick, Ramjah&TMS, která přinese hudbu ve stylu dub-breakz-dub, step-old school, jungle a techno od djs ze soundsystému Tekkirk-Atd.Rezzet-Morphonik. V sobotu poctí klub návštěvou bubeník a producent Gábor Tokár se sólovým projektem Ficture, v němž originálním způsobem spojuje různé žánry elektronické hudby s podporou elektronických bicích.

KDY: 29. února 21.00 
KDE: BOSS Bar Poděbrady 
ZA KOLIK: vstup volný

V baru se potkají drum and bass

Drum and bass a tekkno roztančí bar na akci Extreme session. Hrát budou Immortan (Psycho Maniacs crew) a Shaggy (Illegal Bass crew).

KDY: 1. března 15.00
KDE: Kino Lysá nad Labem 
ZA KOLIK: 70 Kč

Divadlo zahraje o strašidlech

Pražské zájezdové loutkové divadlo ELF zahraje pohádku Vojta a strašidla o velké odvaze a hodných strašidlech. Děti se dozví, že ne vše, co se jeví děsné, musí hrůzu nahánět.