KDY: 16. listopadu 14.11
KDE: Kostelní Lhota
ZA KOLIK: -

Svatomartinské hody ve Lhotě budou sametové

Mladá svatomartinská vína si místní i návštěvníci z širšího okolí vychutnají v teple vyhřívaného stanu na břehu místního rybníka. Slavnostní otevření prvních letošních vín letos doprovodí výstava ke třicátému výročí sametové revoluce. Kromě vín bude možné ochutnat i sýry, svatomartinskou husu nebo různé druhy kávy. Husy se budou péct na hřišti a zahraje cimbálová muzika. Sladkou tečkou bude soutěž o nejlepší jablečnou dobrotu. Pátý ročník akce slibuje také další soutěže a losování o ceny.

KDY: 16. listopadu 14.00
KDE: Městec Králové
ZA KOLIK: -

Na Festivalu svobody zasadí Lípu svobody

V Městci Králové se připojí k celorepublikovému Festivalu svobody. V sobotu ve 14 hodin zasadí na náměstí Lípu svobody. „Při této příležitosti zazní vzpomínky pamětníků Občanského fóra. Pamětní desku odhalí starosta města, zazní česká státní hymna a píseň Ach synku v podání pěveckého souboru Iuventus, Gaude!“ uvedla Lucie Kolářová z místního Okraš-lovacího spolku. 

KDY: 17. listopadu 11.00
KDE: Nymburk
ZA KOLIK: -

Název 30 metrů sametu nesou oslavy výročí revoluce v Nymburce

Nymburští studenti se naplno zapojili do oslav výročí Sametové revoluce. Ve třídách Gymnázia Bohumila Hrabala připomenou výstavami hlavní historické milníky, zjišťovali, jak žili jejich rodiče. Akci doprovodí oblíbený Restaurant day, tentokrát s ochutnávkami jídel v socialistickém duchu a o hudbu se postará Tea Jay Ivo. V 15 hodin půjde průvod na Náměstí Přemyslovců, kde se odehraje vzpomínkové sekání s hymnou a výstavou. Česká hymna zazní z městského rozhlasu. Program pokračuje v Kině Sokol filmy Fany a pes od 16 a Kolja od 19 hodin.

KDY: 17. listopadu 16.00
KDE: Radnice Milovice
ZA KOLIK: -

Milovičtí přijdou slavit s klíči

V Milovicích věnují výročí Listopadu nedělní akci, která začíná v 16 hodin v atriu radnice. Také Milovičtí by měli dorazit se starými klíči, které byly jedním ze symbolů revoluce a kterými „obroste“ strom v atriu radnice. 

KDY: 17. listopadu 17.00
KDE: Chleby
ZA KOLIK: -

Průvodem oslaví 30 let svobody

Nejen Nymburk a Poděbrady si připomínají Sametovou revoluci průvodem. Den boje za svobodu a demokracii a třicáté výročí Sametové revoluce společně prožijí také v obci Chleby, kde začne vzpomínkové setkání v neděli 17. listopadu v 17 hodin u pomníku v parku na Obecnici, odkud vyjde lampionový průvod a svou cestu zakončí u sportovních kabin. Tam se všichni dočkají malého závěrečného ohňostroje a bude připraveno také občerstvení. V Dymokurech se rozezní zvony a v Milovicích klíče.