Operní galakoncert zakončí festival krásné hudby
KDY: 7. srpna 19:00
KDE: Kulturní dům Loučeň
ZA KOLIK: -

Mezinárodní letní hudební festival TT Loučeň se chýlí ke konci svého 21. ročníku. Hudební festival slavnostně zakončí Závěrečný operní galakoncert v pátek 7. srpna. V sále Kulturního domu Loučeň si posluchači vychutnají od 19 hodin mezzosoprán sólistky opery Národního divadla Praha Alžběty Vomáčkové a spolu s ní vystoupí České klavírní duo Helena a Radomír Melmuka, a to u příležitosti pětapadesátého výročí umělecké spolupráce. Milovníci krásné hudby si ji mohou užít v místě obklopeném přírodou a klidem. 

První závody paddleboardů
KDY: 8. srpna 10:00
KDE: Přístaviště Nymburk
ZA KOLIK: -

První nymburské závody v paddleboardingu odstartují v sobotu 8. srpna pod názvem Paddleboard Cup Nymburk. Město s tradičním zázemím vodních sportů rozšířilo záběr o sportovní novinku u nás. Závodníci i fanoušci si je užijí od 10 hodin v přístavišti. „Závody budou rozděleny do dvou disciplín – technical race a sprint – a třech kategorií – hobby jezdci, středně pokročilí a profi,“ uvádí pořadatelé. Startovné je 400 korun a nejlepší získají prize money, věcné ceny a medaili. 

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

V zahradách a centru řemesel budou hrát divadlo a střílet z luku
KDY: 8. srpna 9:00
KDE: Centrum Botanicus Ostrá
ZA KOLIK: 99 / 60 Kč

Představení loutkového divadla zpestří sobotní program v zahradách a řemeslném centru Botanicus. Divadelní soubor Studio Dell´Arte zahraje pod širým nebem v 11 a 14:30 hodin některé ze svých klasických pohádek na pomezí loutkového a alternativního divadla. Lukostřelecký turnaj vypukne ve 13 a 15:30 hodin. Návštěvníci si kromě programu užijí platbu místní měnou, vyzkouší starobylá řemesla a ochutnají pokrmy připravované z místních Bylinných zahrad.

Slam poetry promluví U Strejčka
KDY: 8. srpna 20:00
KDE: Bar U Strejčka Nymburk
ZA KOLIK: -

Mladý styl přednesu, tvorby i vnímání poezie s názvem Slam poetry si vychutnají v sobotu v baru U Strejčka. Publikum bude vnímat i hodnotit výstupy Šimona Felenda, Honzy Dibitanzla, Empathica a Michala Kubala. Předvedou kombinaci divadla, poezie a stand – upu a až na místě se ukáže, zda publikum rozesmějí, rozpláčí nebo se jim dostane vypískání. A bodové hodnocení bez pochyb ukáže vítěze večera.