Lázně Poděbrady věnují den srdci - ZRUŠENO
KDY: 26. září, 13:30
KDE: Kolonáda Poděbrady
ZA KOLIK: zdarma

Venkovní benefiční akcí na poděbradské kolonádě oslaví Světový den srdce a upozorní na onemocnění srdce, na která umírá nejvíce lidí. Součástí sobotní akce bude v 16 hodin pochod v červených tričkách kolem lázeňského parku, dále koncerty a přednášky. Akci přijede podpořit také Václav Neckář s kapelou a zahraje od 16:30 hodin. Výtěžek z prodeje červených triček pomůže místní Dětské léčebně Dr. Filipa k nákupu cvičebních pomůcek pro dětské pacienty. Úvodní koncert kapely Druhej Dech Ládi Weyrostka vystřídá vzdělávací přednáška a koncert folkbluesového dua Petr Vašina a Míša Mádlová. 

Swing a jazz zazní kolonádou 
KDY: 27. září, 15:00
KDE: Letní pódium lázeňské kolonády
ZA KOLIK: zdarma

Kolonádní koncerty, které celé léto rozeznívaly lázeňskou kolonádu a park, pokračují v neděli 27. září. Na venkovním pódiu se od 15 hodin představí Uni Big Band. Orchestr pod taktovkou Dušana Kučery hrající od roku 2006 přijede z Vamberka s repertoárem plným převážně swingové a jazzové hudby a také evergreenů světové populární hudby i muzikálových melodií. Koncert pořádá Městské kulturní centrum za podpory města Poděbrady a vstup je zdarma.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Pohádka Sůl nad Zlato přinese poučení dětem i dospělým
KDY: 27. září, 16:00
KDE: Kafíčko Poděbrady
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Klasickou pohádku Boženy Němcové Sůl nad Zlato v podání Jakuba Hojky a jeho loutek a kulis si užijí děti od tří let s rodiči v poděbradské kavárně Kafíčko. Nedělní pohádka bude vypravovat o tom, jak se v království ztratila všechna sůl. A o tom jak je to někdy těžké mezi sourozenci. A také o kouzelné bylině. Pohádku v režii Jakuba Hojky hudebně doprovodí Petra Bařtipánová a zazní také píseň s poučením.