Písničkář Oldřich Janota zazpívá s kytarou v zahradě kostela
KDY: 
30. července, 19.00 
KDE: Sbor ČCE Poděbrady
ZA KOLIK: -

Vystoupení Oldřicha Janoty si mohou přijít vychutnat diváci do příjemného prostředí zahrady Farního sboru církve Českobratrské evangelické v Husově ulici. „Přijďte poslechnout a oddechnout při minimalistické kytaře a vřelém zpěvu Oldřicha, který Vás bez potvrzení a razítek vezme s sebou do svého světa, který ještě stojí za to,“ zvou pořadatelé. Za pěkného počasí se koncert uskuteční v zahradě, v záloze je varianta koncertu uvnitř.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Přijďte se zasmát na mužský účet k pódiu přes Kafíčko. Bude divadlo
KDY: 
1. srpna, 16.00 
KDE: Kafíčko Poděbrady
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Poděbradské Divadlo U Váňů a přátelé sehrají divadelní představení s názvem Trubci. Diváci si mohou vychutnat hru pod širým nebem. Jedná se o dramatizaci povídkového cyklu Krátké rozhovory s odpornými muži amerického prozaika Davida Fostera Wallace. „Kniha je dnes řazena ke kultovním prózám divokých devadesátek. Převážně mužští hrdinové jsou osamělí a nejistí ve vztahu k ženám, což se snaží maskovat nejrůznějšími způsoby. Při divadelní prezentaci vycházíme z toho, že nejlepší odpovědí na palčivé otázky je smích,“ píší pořadatelé. Vstupné je dobrovolné.

Demolice v Husově ulici.
Historická procházka Poděbrady II.: poznáváte ulice a zákoutí?

Radúz a Mahulena míří do romantických prostředí
KDY: 
30. července a 1. srpna, 21.00 
KDE: Městec Králové, Loučeň
ZA KOLIK: -

Divadelní spolek Jiří Poděbrady zve na divadelní představení Radúz a Mahulena ve dvou romantických plenérech. Díky zájmu Královéměsteckého okrašlovacího spolku uvede zmíněnou pohádku pro dospělé nejprve v pátek 30. července ve 21 hodin v prostoru u zdejší skautské chaty. O den později ji pak shlédnou návštěvníci Hradozámecké noci v amfiteátru loučeňského zámku. Autor Julius Zeyer napsal toto poetické drama na motivy slovenské lidové pohádky koncem 19. století a od té doby prakticky nezmizelo z českých jevišť. Klasická pohádka se později dočkala od Josefa Suka svého zhudebnění. Základním tématem známého díla je láska dvou mladých lidí ze sousedních, ale znepřátelených královských rodin. Partnerská dvojice musí kvůli svému vztahu prožít mnohá protivenství a překonávat celou řadu překážek. Děj inscenace komentují a posouvají postavy pěti pohádkových běsů. Režie inscenace se ujal Ladislav Langr.

Radka Fišarová uctí Edith Piaf šansony na nymburské Špičce
KDY: 
30. července, 20:30 
KDE: Špička, Nymburk
ZA KOLIK: 150 Kč

Říká se jí také „česká Edith Piaf“, přestože její hudební záběr napříč žánry je mnohem širší. Zpěvačka Radka Fišarová se na nymburské Špičce pod hradbami a širým nebem představí s programem Pocta Edith Piaf. Šansonu se začala věnovat díky muzikálovému představení Edith – vrabčák z předměstí z roku 2000, které se hrálo v plzeňském divadle J. K. Tyla. Vstupné v online předprodeji na www.nkc-nymburk.cz stojí 150 korun.

Chotusice, burza historických vozidel, dílů a starožitností.
Nakupte na burze historických vozidel a dílů v Chotusicích

Vyrazme společně na piknik
KDY: 
1. srpna, 10:00 
KDE: Celá Česká republika
ZA KOLIK: -

Překonat rekord v počtu pikniků v jeden den v celé zemi se v neděli pokusí překonat nadšenci inspirovaní Spolkem proti samotě. Zájemci se mohou ještě do 31. července hlásit na webu www.spoluprotisamote.cz. Pikniky s mottem Česko jde spolu na piknik se budou konat na řadě míst právě v neděli v době mezi desátou ráno a čtvrtou odpoledne.

Sopranistka Marie Fajrtová.
Festival plný krásné hudby zahájí operní Carmen