Trasa na 50 a 25 km začíná v Lysé nad Labem, trasa na 35 a 10 km startuje v Kostomlatech nad Labem. Cíl je v Nymburce a startovné činí 30 korun. Členové KČT a děti do 15 let mají slevu 5 korun. Občerstvení na trasách mohou účastníci čerpat z vlastních zásob a v restauracích. Mapu pořadatelé doporučují turistickou Nymbursko 1:40 000. Odměnou bude pamětní list, sladká odměna, razítka do turist. záznamníku a příjemné zážitky. Pochod se koná za každého počasí a na vlastní nebezpečí. Děti musí být v doprovodu dospělých. Start 5:30 – 11:30. 

Kapely obklopí módní show s Naďou Konvalinkovou
KDY: 13. června 13:30 KDE: Lázeňská kolonáda Poděbrady PROČ PŘIJÍT: Venkovní lázeňská sezóna začíná a s ní koncerty na kolonádě. Sobotní program zahájí folfo-folklorní hudební uskupení Trdlo, které vystřídá mladý jazzový orchestr Prague Rhythm Kings a po módní show s Naďou Konvalinkovou zahraje od 18 hodin pop-rocková kapela Crossband. Vstup je zdarma.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

V Noci kostelů ožije sv. Jiljí
KDY: 12. června 19:00 KDE. Kostel sv. Jiljí Nymburk PROČ PŘIJÍT: Noc kostelů ve svatém Jiljí zahájí zvony. Po mši svaté se vystřídají řečníci s přednáškami a vyprávěním o Bibli a víře. Ve 21 hodin dojde ke ztišení živého chrámu za tónů chorálu s možností zapálit svíčku a vhození prosby do džbánu. Noc kostelů otevře s programem také kostel evangelický a večer zahájí pobožnost se zpěvem a hudbou. Následovat budou prohlídky kostela. Během akce je potřeba dodržovat státní nařízení.

Dobroty si vychutnají na dece
KDY: 13. června 9:00 KDE: Zámek Loučeň PROČ PŘIJÍT: V zámeckém parku plném labyrintů se bude hodovat ve velkém a na dekách. Paní kněžna bude slavit mezinárodní Den pikniků a zároveň letošní rok Valdštejnů a návštěvníci se mohou přidat. Piknik si oblíbila původně jako zvyk francouzské šlechty.