Noc ze soboty na neděli, 23.15. U východu z poděbradského nádraží naproti Trnkovu prameni s Poděbradkou šla sedmadvacetiletá dívka od vlaku. V tu chvíli ji ze zálohy napadl muž, který ji udeřil do hlavy železnou tyčí.

„Pod pohrůžkou dalšího násilí si na ženě vynutil sexuální uspokojení rukou,“ popisuje další dění hrůzostrašného příběhu policejní mluvčí Zuzana Tuzarová. Ani to však zvrhlíkovi nestačilo. Bezmocné a zraněné dívce ukradl mobilní telefon, MP3 přehrávač a z peněženky 2 800 korun v hotovosti. Pak vzal nohy na ramena.

Podle dosavadních poznatků je násilníkovi 40 až 45 let a mluví jazykem země z bývalého Sovětského svazu. „Vlasy má nakrátko ostříhané s ofinou do půli čela. Účes lidově zvaný podle hrnce,“ upřesnila policistka. Na sobě měl plátěné kalhoty a volné triko. Policisté přislíbili pro zítřejší vydání Nymburského deníku také vypracovanou podobu pachatele v grafické podobě.

Zraněná žena byla po brutálním útoku ošetřena v nymburské nemocnici.

„Je to neuvěřitelné. To místo je nebezpečné. Je tam špatné světlo, stejně jako o kus dál, kde před pár týdny došlo k vraždě bezdomovce,“ tvrdí Marcel Janoušek z Poděbrad.

Policisté v této souvislosti žádají o pomoc případné svědky, kteří se kolem kritické chvíle, tedy okolo čtvrt na dvanáct v noci ze soboty na neděli, pohybovali v blízkosti poděbradského nádraží a cokoliv podezřelého viděli, aby se kriminalistům přihlásili buď na lince 158 nebo přímo na Okresním policejním ředitelství v Nymburce.

Zřejmě poslední ohlášený případ znásilnění se v lázeňském městě stal na jaře roku 2000. Se sobotní agresí má dokonce několik shodných rysů. I tehdy byl agresorem pravděpodobně muž z bývalého Sovětského svazu. Dívku přepadl na cyklostezce mezi mostem a hřištěm Na Ostende poslední únorové noci, a to na špatně osvětleném místě.

Násilník studentku poděbradské střední školy ohrožoval plynovou pistolí. Tu dívka při souboji muži vyrazila a zahodila do Labe. Lump ale dívku přesto znásilníl a, stejně jako při víkendovém incidentu u nádraží, nakonec okradl.

„Od té doby tu nic takového nepamatuji,“ konstatoval šéf poděbradských policistů Josef Hnátek. O to usilovněji se nymburští kriminalisté vydali po stopě současného útočníka.