Tržné rány na obličeji. To je výsledek nepříjemné události, která se odehrála čtvrt hodiny po středečním poledni před rodinným domem ve Strakách. Pes se vrhl na pětiletou dívku, která upadla na zem a zaútočil na ni.

Na místo incidentu dorazila záchranka, která dítě ošetřila a převezla na chirurgickou ambulanci do nymburské nemocnice. „Dívka měla dvě dvoucentimetrové tržné ranky v obličeji,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Podle zasahujícího lékaře záchranky nebyla zranění vážná a nevyžádají si dlouhodobou léčbu.

Na místo dorazila také policie, která se případem zabývá. „Podle našich informací dívka klopýtla, pes se lekl nečekaného pohybu a nešťastně zareagoval. Případ dále šetříme,“ uvedla mluvčí Okresního policejního ředitelství v Nymburce Zuzana Tuazrová.

Sousedé tvrdí, že pes je podivným křížencem a jeho reakce je neadekvátní. „Vždycky to byl takový zmetek. Chová se divně,“ řekla žena bydlící nedaleko domu, kde se událost přihodila.

Pětiletá dívka je údajně vnučkou majitelů domu, kterým patří i zmíněný pes. Ti ve Strakách nebydlí nastálo, trvalé bydliště mají v Milovicích. Do Strak jezdí jen občas a na prázdniny sem berou vnoučata. Včera dopoledne nebyli v domku k zastižení.

Na Nymbursku jsou případy napadení psem v poslední době poměrně časté. V dubnu napadli dva rotvajleři jedenadvacetiletou dívku ve Starém Vestci.

Ta je přitom šla nakrmit, protože jejich majitel a otec dívky byl dlouhodoběv zahraničí. Žena utrpěla vážná poranění levého ramene, které ji psi doslova roztrhali a hrozilo vykrvácení. Relativně vše dobře dopadlo po duchaplném zásahu sousedů, kteří škrcením masivní krvácení zastavili a zavolali záchranku. Žena byla převezena do vinohradské nemocnice, kde zůstala několik týdnů a zřejmě jí zůstaly trvalé následky.

O necelý měsíc později se schylovalo k tragédii v Semicích. Z otevřených vrat na dvůr, kam zajížděl zemědělecs traktorem, vyběhli tři krátkosrstí ohaři a chtěli napadnout menšího psa, kterého měla na vodítku žena procházející kolem s kočárkem. Jedenatřicetiletá žena chtěla bránit svého miláčka a odnesla to roztrženým lýtkem. „Byla to chyba. Jinak jsou to hodní psi, ale zaútočili na menšího. Holt jsou lovečtí,“ poznamenal tehdy majitel ohařů.