Případ byl ohlášen policii. „Případem se zabýváme. Zkoumáme, zda se jednaloo technickou závadu nebo konkrétní zavinění jednotlivce,“ řekl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Hasiči likvidovali kyselinu v bezpečnostních oblecích. Podle nich ale přímé ohrožení života nenastalo.

Největší obavy panovaly kolem znečištění vody v kanalizaci. „Pokud by se znečištění prokázalo, pak by mohla být firmě vyměřena pokuta,“ uvedl Martin Tvrz z odboru životního prostředí poděbradské radnice.

Situaci na místě monitorovali pracovnící Vodovodů a kanalizací (VaK) Nymburk. „Zatím nemáme poznatky, že by se kyselina projevila ve vodě. Bylo jí zřejmě tak malé množství, že se naředila. Budeme situaci až k čističce hlídat,“ uvedl Josef Borecký z VaKu.
Celá akce se obešla bez zranění. Provoz ve sklárnách nebyl ohrožen.

Asi největší ekologická havárie posledních let se stala před dvěma lety na silnici u Okřínka. Tam havarovala cisterna s přívěsem, v kterých byly nafta a benzin. Obě nebezpečné látky z poškozeného auta začaly vytékat do země. Několik kubíků zeminy bylo odbagrováno a ekologicky zlikvidováno, podezření z kontaminace spodních vod v nedalekém Okřínku se naštěstí nepotvrdilo.