„Zprávu nahlásil na tísňovou linku 112,“ potvrdil zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Na místo přijela policie, která prostor kolem školy uzavřela. „Došlo k evakuaci asi 500 osob. Celou budovu jsme důkladně prohledali,“ uvedl Novák.
Ani po několikahodinovém pátrání však strážci zákona žádnou výbušninu ve škole nenalezli. Pravděpodobně se jednalo o špatný vtip.

Kriminalistéodpoledne začali vyhodnocovat nahrávku, na které je oznámení o uložení. Zatím nesdělili, jestli hlas varující před bombou, patřil dítěti.

Anonymy hrozící výbuchem bomby bohužel nejsou ani na Nymbursku ojedinělé. Naposledy tak ochromil část předvánočního Nymburka hlas, který varoval před uložením bomby v Copu. Policisté zjistili, že anonymem byl student místního učiliště.

Lysá: evakuace celé školy

V Základní škole J. A. Komenského bylo v úterýrušno. Neznámý anonym totiž nahlásil, že je ve škole bomba. V tu chvíli museli policisté a hasiči spustit megaakci a celou školu začít evakuovat. „Bylo nutné evakuovat žáky, učitele a veškerý personál. Celé to zabere nejméně dvě hodiny. Pak musíme počkat na policejního psa, který musí prohlédnout prostory školy,“ řekl na místě zasahující hasič, který ovšem nechtěl prozradit další podrobnosti. Podle informací, které získal Nymburský deník včera odpoledne, nebyla bomba nalezena. Školu muselo opustit asi 500 lidí.