VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

15.2.2018

Seniorka nepřežila požár vzniklý od kamen

Střední Čechy – Tragédie se ve čtvrtek před polednem odehrála v Jesenici na Rakovnicku. Požár dřevěné stavby ve Wintrově ulici nepřežila seniorka, jež plamenům neunikla. Zachránit se ji nepodařilo navzdory tomu, že místní dobrovolní hasiči zahájili boj s plameny už necelých pět minut po ohlášení – a o tom, že je žena nejspíš uvnitř, se vědělo.

15.2.2018

Kuriózní krádež, která se nestala

Poděbrady – Dva případy, které řešili policisté z Poděbrad, se týkaly dvou známých a oblíbených provozoven. Rozuzlení prvního z nich však asi překvapilo i je.

14.2.2018

KRIMI MIX: Kanec vletěl před auto, nepřežil

Nymbursko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Nymburska.

13.2.2018

Srážku s autem nepřežili dva lidé

Český Brod – Dva lidské životy vyhasly na hlavním silničním tahu Praha – Kolín poblíž čerpací stanice u Českého Brodu. Jak potvrdila policejní mluvčí Vendulka Marečková, osobní auto se tam střetlo se dvěma chodci.

13.2.2018

Chytli podezřelého z devět let staré vraždy v Poděbradech

Poděbrady – Až po devíti letech zřejmě vyjdou napovrch veškeré informace, související s trochu tajemnou vraždou z lázeňského města. Ta se stala v půlce dubna 2009 v ulici Na Chmelnici v jednom z rodinných domů. Obětí byl čtyřiadvacetiletý mladík, který měl dům pronajatý a byl nalezen s několika bodnými ranami. Objevil ho majitel domu ve chvíli, kdy byl po smrti už minimálně několik týdnů. Vrah měl tedy časový náskok.

AKTUALIZOVÁNO
13.2.2018

Havárie náklaďáku na D5 uzavřela dálnici v obou směrech

Zdice – Bez zranění, ale ne bez vážných dopravních komplikací, se v úterý krátce před polednem obešla dopravní nehoda nákladního auta převážejícího nebezpečnou látku – polymerové kuličky. Vozidlo mířící od Prahy směrem na Plzeň havarovalo před exitem Bavoryně – na 27. dálničním kilometru. Náklad se vysypal, na místě zasahují hasiči ve speciálních ochranných oblecích. Jaroslav Gabriel z centrály středočeských hasičů upřesnil, že do akce vyjely profesionální jednotky z Berouna a Hořovic a dobrovolní hasiči z Králova Dvora. „Zásah provádějí v kompletní protichemické ochraně – s cílem zajistit vozidlo a část nákladu, který z něj unikl,“ upřesnil Gabriel.

12.2.2018

Falešný hlídač vybíral parkovné

Poděbrady – Ojedinělý případ řeší poděbradští úředníci. Hledají oběti falešného hlídače, který měl loni v létě vybírat parkovné u místního Jezera.

12.2.2018

Oživit ženu vynesenou z hořícího bytu se už nepodařilo

Beroun – Lidský život si vyžádal požár v bytovém domě, který v noci na pondělí likvidovali berounští hasiči. K hašení plamenů, jež zachvátily část obývacího pokoje přízemního bytu čtyřpodlažního objektu v západní části Berouna, vyrazili osmdesát minut po půlnoci nejen místní profesionálové se dvěma cisternami a výškovou technikou, ale na pomoc jim vyjely také cisternové vozy dobrovolných hasičů z Králova Dvora a Chyňavy.

12.2.2018

Cizince podezřelého z vraždy v Poděbradech odhalil počítač v Argentině

Střední Čechy – Posun v případě vraždy, kterou středočeští kriminalisté řešili již v roce 2009, ohlásily o víkendu mezinárodní justiční orgány. Ve spolupráci s Interpolem byl v Argentině dopaden 33letý Slovák Kristian D., který je podezřelý z mordu spáchaného v Poděbradech. Tam bylo před devíti lety na jaře nalezeno v rodinném domě tělo 24letého muže s bodnými ranami. V souvislosti s tímto činem policie hledala právě Kristiana D. Ten podle informací zahraničního tisku pracoval v Jižní Americe na lodích a jako malíř.

1.2.2018

Po uprchlém lupiči pátrala stovka policistů i vrtulník. Muž je stále na útěku

Mladá Boleslav – Na sto policistů v Mladé Boleslavi od středy pátrá po devětadvacetiletém slovenském občanovi Lukáši Lavenovi, který je obviněn z loupežného přepadení. Zadržený muž se ve středu v podvečer vytrhl policejní eskortě, která ho z policejní služebny převážela k lékařskému ošetření na urgentní příjem mladoboleslavské nemocnice, a utekl. 

31.1.2018

Desítky policistů hledají v ulicích Mladé Boleslavi uprchlého lupiče

Mladá Boleslav - Desítky policistů z Mladé Boleslavi, ale i Prahy, hledají v ulicích města uprchlého lupiče, který je podezřelý z přepadení obchodu. 

31.1.2018

KRIMI MIX: Cyklistu srazila neopatrná řidička

Nymbursko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Nymburska.

26.1.2018

Policie hledá muže, ten se před ní skrývá

Příbramsko - Příbramští kriminalisté pátrají již od 11. července loňského roku Petrovi Fouskovi, narozeném 10. dubna 1971, s trvalým bydlištěm Na Červeném Hrádku 758 v Sedlčanech.

25.1.2018

Kontrola jednadvaceti cizinců odhalila sedm nelegálů a padělané doklady

Nymburk – Každý třetí z kontrolovaných cizinců pracoval nelegálně. Ukázaly to výsledky středečních kontrol středočeské cizinecké policie, která pod krycím názvem akce Chemik vyrazila na Nymbursko.

24.1.2018

KRIMI MIX: Při nehodách na Nymbursku loni zemřelo pět lidí

Nymbursko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Nymburska.

23.1.2018

Smrtící silnice: Víc lidí zabijí řidiči osobáků než kamioňáci

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval všechny smrtelné nehody, při nichž loni zemřelo 502 lidí. Nejčastější příčina? Řidiči jeli příliš rychle, nevěnovali se řízení či vjeli do protisměru.

22.1.2018

Řidiči dýchli sedm minut po sobě

Nouzov – Kontrola hlídky dopravních policistů se stala osudnou hned pro dva šoféry, kteří kolem nedělního poledne projížděli kolem hájenky u Nouzova nedaleko jičínského tahu. 

17.1.2018

KRIMI MIX: Radary budou měřit v obcích

Nymbursko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Nymburska.

16.1.2018

V příkopech skončily osobáky, tahače i sypač

Nymbursko – Jak moc si řidiči na Nymbursku odvykli na sníh, dokazuje každý menší příděl, a to i v řádech centimetrů a trvající jen několik hodin. Úterní ráno toho bylo jasným důkazem. Je však také jedním dechem nutno dodat, že žádná z řady nehod neskončila vážným zraněním nebo milionovými škodami. A v drtivé většině je řidiči ani neoznamovali policii.

15.1.2018

Řidička bourala kvůli kočce

Semice – Uplynulý podzim a stávající zima je zřejmě v našem regionu rekordní ve statistice srážek se zvěří. Prakticky denně jsou z míst našeho regionu hlášeny střety s divokým prasetem nebo srnou. Nedělní nehoda ze Semic sice nebyla přímým střetem se zvířetem, ale to hrálo v celé situaci hlavní roli. I když tentokrát nešlo o lesní zvěř, ale domácího mazlíčka.

10.1.2018

Nehoda zastavila provoz na dálnici

Vrbová Lhota – Ranní nehoda tří aut zastavila provoz na dálnici D11 nedaleko Vrbové Lhoty. Naštěstí se obešla bez zranění.

10.1.2018

Hledaný zloděj se přišel udat sám

Nymbursko – Před koncem uplynulého roku jsme zveřejnili fotografie, na nichž byl zachycen zloděj, který kradl hned na několika místech Nymburska. Konkrétně šlo o Činěves, Poděbrady a Kostelní Lhotu. A jak se později ukázalo, kradl nejen v našem regionu. Případ má kuriózní rozuzlení.

10.1.2018

Zloděj se napakoval poté, co si otevřel nalezeným klíčem

Střední Čechy – K jakémukoli násilí se nemusel uchylovat zatím neznámý pachatel, který v noci na pondělí vnikl do rodinného domu v Sadové ulici v obci Horoměřice na Praze-západ a způsobil škodu vyčíslenou na 49 tisíc korun.

10.1.2018

Loni se v kraji bouralo méně tragicky: ubylo mrtvých i těžce zraněných

Střední Čechy – Příznivě vyznívají první informace středočeské policie o dopravní nehodovosti na území kraje v loňském roce. Během roku 2017 na středočeských silnicích zemřelo nejméně lidí za poslední půlstoletí. Statistiky nehodovosti vedou policisté od roku 1967 – a optimističtější údaje týkající se usmrcených osob v nich ještě nebyly. Ani tak to však nejsou čísla příjemná: i když vyhaslo o 43 životů méně než v roce 2016, smutný fakt zůstává faktem: při haváriích zemřelo 63 lidí.

1.1.2018

Noc oslav na přelomu roku přinesla desítky drobných požárů

Střední Čechy – Kanonáda pyrotechniky, která se v rámci silvestrovských oslav ozývala už od odpoledne, dávala středočeským hasičům tušit, že je čeká mimořádně náročná noc. To ostatně potvrzují i letité zkušenosti: služba na přelomu roku patří k nejnáročnějším; společně s takzvaným pálením čarodějnic.

27.12.2017

Rodina měla štěstí v neštěstí: Auto, které vzplálo na dálnici, bezpečně opustila

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – Naštěstí bez jiné újmy nežli finanční stačila ve středu vystoupit posádka auta jedoucího od Prahy směrem na Hradec Králové, které necelé dvě hodiny po poledni shořelo na dálnici D11 poblíž Libice nad Cidlinou. Čtyřčlenné rodině se nic nestalo – zachránit její vozidlo však už nebylo možné.

26.12.2017

Během Vánoc nehořely jen stromečky. Často také kontejnery

Střední Čechy – Požáry v domácnostech, které zapříčinila neuhlídaná ohnivá výzdoba vánočních stromečků, zdaleka nebyla jedinými případy, kdy hasiči ve středních Čechách museli bojovat s ohněm.

26.12.2017

Oheň od prskavky zničil místnost v Jíkvi

Jíkev – Požár spojený s radovánkami kolem vánočního stromu a prskavek se tentokrát ve sváteční dny nevyhnul ani našemu regionu. Místo klidného sledování štědrovečerní pohádky řešili kritickou situaci v jednom domě v Jíkvi.

25.12.2017

První vánoční požáry přinášely hlavně prskavky

Střední Čechy – Zapálené prskavky a svíčky pokazily v mnohých domácnostech vánoční pohodu hned na Štědrý den – přičemž hlavní město a jeho okolí byly regiony, kde hasiči zažívali největší šrumec z celé republiky. Ve středních Čechách hasili největší požár spojený s oslavami 24. prosince v Kladně. Ohnivý malér v tamější ulici Vojtěcha Lanny měla sedm minut před šestou večer na svědomí prskavka zapálená na vánočním stromečku, připomněla v pondělí Nicole Zaoralová z generálního ředitelství profesionálních hasičů.

21.12.2017

Zloděj vykradl elektro na nymburském náměstí. Škoda je půl milionu korun

Nymburk - Do prodejny elektra na nymburském náměstí zavítal nezvaný host. V noci na úterý se stihl vloupat do prodejny přes dveře z parkoviště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT