Stokes byl hlavním rozehrávačem nově složeného nymburského týmu, jenže už v úvodu druhého utkání sezony se mu při nájezdu podlomilo koleno a následná vyšetření potvrdila podezření na přetržený zkřížený vaz v koleni. V příštích dnech tak odcestuje domů do USA, kde podstoupí operaci a čeká ho minimálně půlroční léčba.

„Bohužel máme na tato zranění v poslední době smůlu. Kamau se jevil velmi dobře a moc nás mrzí, co se mu stalo. Operaci podstoupí v zámoří, ale bude mít od nás maximální podporu, jakou bude potřebovat,“ řekl sportovní ředitel Nymburka Ladislav Sokolovský.

Ztráta tvůrce hry se na nymburské hře výrazně projevila, když Polabané prohráli v Lize mistrů s Bilbaem a pak v lize v Děčíně. Vedení klubu tak muselo reagovat a dohodlo se na angažmá s Klassenem.

Tomáš Vlasák (vpravo)
Kanonýr Deníku Tomáš Vlasák: Měl jsem krizi jako Patrik Schick

Třicetiletý rodák z Vancouveru má za sebou již výraznou evropskou kariéru, kterou začal v roce 2015 v rumunském Sibiu. Následně hrál britskou ligu za Leeds a Worcester, druhou tureckou ligu za Istanbul Teknik Üniversitesi a Petkim. Poté se zkoušel prosadit v zámoří v G_league za Erie Bayhawks a v kanadské lize za Fraser Valley Bandits. V sezoně 2020/21 hrál ukrajinskou ligu za Kyjev a minulou sezonu patřil k lídrům Czarni Slupsk, se kterým vyhrál základní část polské ligy a nakonec v play off obsadil čtvrté místo. S průměry 14 bodů, 3,6 doskoků a 6,6 asistence byl druhým nejlepším hráčem týmu.

Přes léto pak hrál kanadskou ligu Fraser Valley Bandits po boku českého reprezentanta Jamese Karnika a to s průměry 10 bodů, 3,3 doskoků a 6,3 asistence na utkání.

„Potřebovali jsme zkušeného rozehrávače, který nám pomůže především s organizací hry na útočné polovině, kde nám po zranění Kamau Stokese vázne spolupráce. Marek Klassen tuto schopnost dlouhodobě ukazuje, navíc je velmi slušný obránce a střelec z delší vzdálenosti.“ dodal Sokolovský. 

David Šváb