Jessica Kuster byla minulou sezonu hlavní oporou rumunského celku Alba Julia a stejnou roli by měla převzít i v Nymburce, kde ji fanoušci dobře znají. Alba Julia v Nymburce hraném Final Four Poháru CEWL prohrál ve finále s jiným rumunským družstvem Icim Arad, ale Kuster byla s 28 body nejlepší střelkyní finále. Celkově v této soutěži zaznamenala 17 bodů, 8,2 doskoků, 4,4 asistencí, 0,4 bloků a 1,2 zisky na zápas. Podobná čísla měla i v kvalitní rumunské lize.

„Jessica je hráčkou na pozici tři, která umí velmi dobře vystřelit mimo vymezené území za dva i za tři body. Díky své výšce 187 cm má tlak na koš a může hrát i na pozici čtyři. Takový combo-hráč nám ohromně pomůže," chválil si novou posilu trenér Basketball Nymburk Daniel Kurucz, který kontaktoval budoucí posilu poprvé právě při domácím Final Four.

Čtyřiadvacetiletá rozehrávačka Lenka Bartáková přichází od vítězek Euroligy. 
V USK Praha strávila dvě sezony. Rok před tím hájila barvy VŠ Praha a ještě před tím čtyři roky startovala za Sokol Hradec Králové. Zkušenosti má i z reprezentace. V roce 2012 se zúčastnila LOH v Londýně a ve dvou zápasech nastřílela 10 bodů.

„Lenka je nadějná, mladá, rychlá, bojovná a dobře přihrávající hráčka, která v USK nedostávala tolik minut na palubovce. U nás je dostane. Má zkušenosti z Euroligy i reprezentace. Měla by přinést klid do důležitých částí zápasů. Vedle Veroniky Bortelové může skvěle vyrůst," míní Daniel Kurucz o své další letní akvizici.

Tou třetí je podkošová hráčka Lenka Šípová, která přichází z brněnského Valosunu. Rodačkou je ale z nedalekého Českého Brodu a dlouho hrála v Pečkách. „Potřebovali jsme pivotku, která má sílu, je dostatečně vysoká a umí vystřelit za tři body," jmenoval Daniel Kurucz vlastnosti, které Lenka Šípová podle něj splňuje. „A také věřím, že Lence zůstal v Pečkách silný fanklub z doby jejího úspěšného působení v tomto týmu v první lize, který nám pomůže zvýšit počet diváků v nymburské hale," dodal kouč.

Ten už pro příští rok nepočítá se svou nejlepší hráčkou minulé sezony Waltií Rolle. „Wal podávala v minulé sezoně vynikající výkony a byla jednou z nejlepších pivotek ligy. Bohužel si toho všiml i její agent a vyšrouboval finanční požadavky vysoko nad naše možnosti. K minulé gáži nepřičetl nějaký obnos, ale rovnou ho vynásobil třemi," podotkl Kurucz.

V kádru by ale neměly chybět Anežka Skokanová, Monika Hamplová, Veronika Rybová, Naďa Salačová, Alena Huňková a Monika Verlíková.

Dan Kurucz počítá s také již sedmatřicetiletou kapitánkou Nymburka i reprezentace ČR Veronikou Bortelovou. V týmu naopak zcela jistě bude chybět Darina Mišurová, která plánuje založení rodiny stejně jako podkošová hráčka Iva Peklová. Pokračovat nebude ani Jacinta Monroe. Výčet posil však ještě není konečný.

Kromě ŽBL bude Nymburk zastupovat český basketbal nadále i na mezinárodní scéně. Místo Poháru CEWL se přihlásí do nově vzniklého Eurocupu, který bude stejně jako u mužů přibírat do druhé části bojů týmy vypadnuvší z Euroligy.

Pro první fázi se bude losovat osm čtyřčlenných skupin. Nymburk bude tažen ze třetího výkonnostního koše ze čtyř.

(Tomáš Laš)