„Je to super, že mám první zápas za sebou. Před ním jsem si říkal, že nejsem nervózní, ale nakonec se mi ruce klepaly po něm ještě dlouho večer. Měl jsem pocit, jako bych držel míč v rukách poprvé v životě. Věřím, že až dostanu příležitost příště, bude to mnohem lepší. Myslím si, že taková nervozita je normální," řekl po utkání český mládežnický reprezentant.

Svoboda měl od USK Praha nabídku odjet s českým juniorským mistrem na juniorskou Euroligu do Litvy, ale nakonec dal po dohodě s nymburským vedením přednost svému plánovanému začlenění do týmu kouče Kemzury.

„Domluvili jsme se, že zůstanu v Nymburce, protože zapojit se do přípravy a odehrát první zápas za áčko pro mě mělo prioritu. A tým je prostě A tým, i když věřím, že odjet s USK by pro mě byl také velký přínos," řekl mladý hráč k tomuto rozhodnutí.

Po svém prvním zápase za Nymburk v Mattoni NBL talentovaný small forward neodjel s týmem zpět. Zůstal na jihu Čech, kde se druhý den ráno připojil k týmu, který bude reprezentovat Gymnázium Nymburk na celorepublikovém finále středních škol tři  na tři. Spolu s ním nastoupí za svou školu Patrik Sarna, Adam Bubeník a Marek Ivan. Čtveřici povede Pavel Beneš. Vítěz turnaje pojede na celosvětové finále do Pekingu.

„Přijde mi to jako taková zábava s kamarády, ale stejně chceme vyhrát. Dokonce máme od tělocvikáře slíbeno, že když se nám to povede, dostaneme všichni automaticky z tělocviku jedničku na vysvědčení, takže nebudeme muset dělat žádné kotrmelce a výmyky na hrazdě. To je výzva," smál se Matěj, který se hlavně těší na další zápasy v MNBL.

TOMÁŠ LAŠ